• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HUZUR ŞEHRİ’NDE DENETİMLER HIZ KESMİYOR

HUZUR ŞEHRİ’NDE DENETİMLER HIZ KESMİYOR

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde 1-30 Haziran 2023 tarihleri arasında yaptığı denetimlerle ilgili sonuçları açıkladı. Bu dönemde gerçekleştirilen denetimlerde, 52 bin 292 şahıs sorgulanırken, aralarında çeşitli suçlardan aranması bulunan 58 kişi yakalandı. Ayrıca, 714 umuma açık yer de denetlendi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, 1-30 Haziran 2023 tarihleri arasında il genelinde gerçekleştirdiği denetimlerle ilgili detayları paylaştı.

Yapılan sorgulamalar sonucunda 52 bin 292 kişiye ulaşılırken aralarında çeşitli suçlardan arama kaydı bulunan 58 kişi yakalandı. Bu başarılı operasyonlar, Yozgat’ın güvenliğinin sağlanması adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Ayrıca, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, suç unsurlarını engellemek ve suç işleyenleri adalet önüne çıkarmak amacıyla emniyet güçleri tarafından 714 umuma açık yer denetlendi.

Denetimlerde  toplamda 30 bin 860 araç sorgulandı ve yapılan kontroller sonucunda 5 bin 8 araca cezai işlem uygulandı.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği denetimlerde dikkat çeken bir diğer nokta ise ele geçirilen çeşitli eşyalar oldu. Denetimler sonucunda 11 adet ruhsatsız av tüfeği, 9 adet ruhsatsız silah, 6 bin 420 adet makaron ve 220 paket kaçak sigara ele geçirildi.

Denetimlerde ayrıca çeşitli suçlardan dolayı 21 kişi tutuklandı.

“NARKOTİK SUÇLAR”

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Şube Müdürlüğü il genelinde 1-30 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılan denetimleri de paylaştı.

Buna göre; operasyonlarda 12 Bin 772 gram esrar maddesi, 286 adet sentetik ecza, 75,23 gram metamfetamin maddesi, 43 kök hint keneviri, 30.16 gram skunk maddesi, 5.51 gram bonzai, 18 adet zehir madde kullanım ve paketleme aparatı ile 11 Bin 200 TL uyuşturucu ticaretinden elde edilen para ele geçirildi.

Operasyonlarda 60 şüpheli gözaltına alındı, 14 şahıs çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü’nün il genelinde yürüttüğü etkin denetim çalışmaları, halkın güvenliğini ve huzurunu sağlamak için önemli bir adım olurken, İl Emniyet Müdürlüğü’nün kararlılıkla devam eden bu denetimlerinin, suçla mücadelede başarının artmasına ve toplumun güvenliğinin sağlanmasına katkı sağlaması hedefleniyor. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM