• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
HUZUR VE GÜVEN İÇİN EMNİYET GÖZ AÇTIRMIYOR

HUZUR VE GÜVEN İÇİN EMNİYET GÖZ AÇTIRMIYOR

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların huzuru ve güveni için yol arama ve uygulama noktasında çalışmalarını artırarak sürdürürken, COVİD-19 vakalarında ülke genelinde artış yaşanması dolayısıyla da denetimlerine devam ediyor.

Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, İlçe merkezine giriş ve çıkışlarda Yol Arama Ve Uygulama Noktasında denetimlerini sürdürüyor.

Boğazlıyan da yaşayan, çalışan, geçiş güzergâhından geçen vatandaşların huzur ve güven ortamında bulunmalarını sağlamak, trafik, uyuşturucu, asayiş, kaçakçılık suçları ile etkin mücadele etmek, COVİD-19 Sağlık Tedbirleri kapsamında gerekli önlem ve cezai müeyyideleri uygulamak amacıyla; Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekip ve personel ile İlçe Jandarma Komutanlığı görevlileriyle ortaklaşa İlçe Merkezine giriş ve çıkışlarda Yol Arama Ve Uygulama Noktasında şahıs ve araç geçişlerinde uygulamalar devam ediyor.

Bu kapsamda, araç, motosiklet sürücüleri, yolcular ve yayalar, covid-19 sağlık tedbirleri ile trafik kurallarına uymaları konusunda uyarıldı, ayrıca;  aranan şahıs, asayiş ve kaçakçılık suçlarına karşı gerekli arama ve kontroller gerçekleştirildi.

Boğazlıyan halkının güvenliği için zaman mefhumu gözetmeksizin çalışan güvenlik birimleri, COVİD-19 sağlık tedbirlerine uyarak, maske, mesafe, hijyen kuralları hakkında vatandaşları uyardı.

COVİD-19 DENETİMLERİ

Öte yandan, son günlerde ülke genelindeki COVİD-19 vakalarında artış göstermesi nedeni ile, Boğazlıyan’da yaşayan vatandaşların  huzur, güven ve sağlığı için duyarlılığı arttırmak, vatandaşları  uyarmak ve sağlık tedbirlerine uymayanlara cezai yaptırım uygulamak amaçlı denetimler de devam ediyor.

Toplu yaşanan ve çalışılan alanlardaki (fabrika, spor kompleksleri, AVM, İbadethanelerde (Camiler) vatandaşları ve esnafı uyarmak, bilgilendirmek ve kural ihlallerini önlemek amacıyla; Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli ile yaya ve araçlı alan denetimler aralıksız devam ediyor.

Sesli ikaz sistemi ile maske takılmasının zorunlu olduğu, sosyal mesafe kuralları, temizlik/hijyen/izolasyon sürecine uyulması konusunda Boğazlıyan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler  vatandaşları uyarmaya devam ediyor.

Boğazlıyan Kaymakamlığı talimatları doğrultusunda izolasyon ekipleri de Pozitif ve Temaslı vakaları ikametlerinde denetleyerek,  İçişleri Bakanlığının Covid-19 Tedbirleri kapsamında gerekli uyarı ve cezai işlemler uygulandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM