• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI

HUZUR VE GÜVEN UYGULAMASI

Yozgat il genelinde İl Emniyet Müdürlüğü’nce eş zamanlı olarak 19 sabit nokta, 98 motorize ekip ve 378 personelin katılımı ile huzur ve güven uygulaması gerçekleştirildi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü vatandaşların huzur ve güven ortamının devamının sağlanması amacıyla il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak 19 sabit nokta, 98 motorize ekip ve 378 personelin katılımı ile huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, huzur ve güven uygulamasıyla vatandaşların güvenliğini sağlamaya devam ediyor.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde düzenlenen huzur ve güven uygulamasıyla, vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlama amacıyla 19 sabit nokta, 98 motorize ekip ve 378 personelin katılımıyla eş zamanlı olarak operasyonlar gerçekleştirildi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, halkın güvenliği ve düzensiz göç ile mücadele konularında gösterdiği hassasiyetle de ön plana çıkmaya devam ediyor.

“Düzensiz Göç İle Mücadeleye Yönelik Huzur Uygulaması”

Bu kapsamda; 134 personel ve 45 ekip, operasyonun başarılı bir şekilde yürütülmesine katkı sağladı.

Adres ve Nokta Denetimleri: 200 farklı adreste ve 8 noktada yapılan uygulamalar sırasında, 68 umuma açık işyeri, 1 metruk bina ve 6 terminal kontrol edildi.

Yabancı Uyruklu Şahıslar: Operasyon sırasında toplamda 870 şahıs sorgulandı. Bu kişiler arasında 135 Suriye uyruklu, 77 Irak uyruklu, 50 Afgan uyruklu, 7 Pakistan uyruklu, 193 diğer yabancı uyruklu ve 408 Türk uyruklu bireyler sorgulandı.

Araç Sorgulamaları: Ayrıca, 82 araç sorgulaması gerçekleştirildi.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü, bu tür operasyonlarla vatandaşların güvenliğini sağlama ve düzensiz göç ile mücadele konularında kararlılıkla çalışmaya devam ediyor. Halkın güvenliği için gerçekleştirilen bu tür uygulamaların devam edeceği bildirildi.

Vatandaşların da herhangi bir güvenlik endişesi veya ihbarı olduğunda, en yakın polis karakolu veya 112 hattını arayarak yetkililere bilgi verebileceği hatırlatıldı. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM