• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,29
 • ALTIN
  %0,74
 • BIST
  %1,00
HUZUR VEREN KONFERANS

HUZUR VEREN KONFERANS

Yapmış olduğu sosyal ve kültürel aktivitelerle göz dolduran Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında, Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümünde hafta boyunca yetim ve özel çocuklar başta olmak üzere ilçe esnafları ziyaret edilip, Peygamberimizin hayatı isimli kitap hediye edildi. Ayrıca “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” temalı program düzenlendi. Programda Peygamber efendimizin hayatından örnekler verilerek “Vefa”ya vurgu yapıldı.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, sosyal ve kültürel hizmetlerini sürdürüyor. İlçe Müftüsü Atıf Akşit, öncülüğünde çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, bir yandan ilçede birlik ve beraberliğin sağlanmasına vesile olan İlçe Müftülüğü, Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konusunun anlatıldığı konferansla, bir kez daha büyük takdir topladı.

Boğazlıyan Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Pırlanta, din görevlileri ve çok sayıda Boğazlıyan halkı katılarak, bu anlamlı programın sevincine ortak oldular.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Müftü Atıf Akşit, “Mevlidi Nebi Haftası”nın bu yıl ki temasının “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” olduğunu söyledi.

Konuşmasında vefanın ne kadar önemli olduğunun altını çizen Müftü Akşit, “2 yıldır geçtiğimiz süreç devletimizin oluşturduğu vefa ekipleri aslında sıkıntılı zamanlarda vefanın ne kadar önemli olduğunu, vefaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu hep beraber tecrübe ederek gördük. Ama şunu da biliyoruz ki genel anlamda Rabbimizden başlamak üzere Peygamberimiz ve aşağıya doğru birbirimize karşı ilişkilerimizde de bir vefa kaybı yaşadığımızda bir vaka. İnşallah bu hafta vesilesiyle tekrar gündemimize taşınan bu vefa da Efendimiz esselatu vesselamın vefa örneklerini duyup, dinleyip, okuyup hayatımıza taklit noktasında huzurunuza katkı vermesini Rabbimizden niyaz ederim” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Pırlanta ise konuşmasına “Mevlidi Nebi haftalarımız sevgililer sevgilisi Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıl dönümü vesilesi kılarak  onu andığımız, anarken anlamaya çalıştığımız, anladıklarımızı hayatımıza taşırma gayret ve çabamızı gözden geçirip, yenileyip, tazelediğimiz bir fırsat mevsimi oluyor bizler için” dedi.

“Her sene Peygamberimizin hayata farklı bir açıdan, farklı bir başlıkla, farklı bir gözle bakmaya çalışıyoruz” diyen Pırlanta, “Bu sene ‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ başlığı altında Peygamberimizin hayatına yolculuklar gerçekleştiriyoruz. Vefa; sevgi, saygı, sadakat, bağlılık gibi farklı alanları içerisinde barındıran, insana yakışan, insandan doğan, insandan beklenen önemli bir değer ve birçok hasretlik baskınında temel kaynağını oluşturuyor vefa” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından 4-6 yaş Kur’an Kursu öğrencilerine protokol tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM