• DOLAR
  8,6580
  %1,55
 • EURO
  10,1795
  %1,20
 • ALTIN
  488,66
  %1,66
 • BIST
  1.419
  %0,10
HUZUR VEREN KONFERANS

HUZUR VEREN KONFERANS

Yapmış olduğu sosyal ve kültürel aktivitelerle göz dolduran Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.  Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Hz. Muhammed (sav.) ve Gençlik” konulu konferansta, insanların bugün yaşanılan bir çok problemden kurtulması için Hz. Muhammed’in hayatını rehber alması gerektiği vurgulanırken, günümüz gençliğinin içinde bulunduğu sorunlardan ve bunalımlardan ancak Hazreti Muhammed’in hayatını örnek alarak kurtulabilecekleri anlatıldı.

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü, sosyal ve kültürel hizmetlerini sürdürüyor. İlçe Müftüsü Mehmet Güler, öncülüğünde çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, bir yandan ilçede birlik ve beraberliğin sağlanmasına vesile olan İlçe Müftülüğü, dün de Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında “Hz. Muhammed (sav.) ve Gençlik” konusunun anlatıldığı  konferansla, bir kez daha büyük takdir topladı.

Ertel Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen programa, Müftü Mehmet Güler başta olmak üzere,  protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler,  din görevlileri ve çok sayıda Boğazlıyan halkı katılarak, bu anlamlı programın sevincine ortak oldular.

İlçe Müftüsü Mehmet Güler, hizmetler ve çalışmalar hakkında bilgi verdiği konuşmasında, amaçlarının Peygamber sevgisinin artmasına katkı sağlamak olduğunu belirterek, “Boğazlıyan Müftülüğü olarak ilçe halkına ve okul öğrencilerimize peygamber sevgisini ve önemini anlatmayı hedefledik.

İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut hocamız da bizi kırmayarak buraya kadar geldi. Sabah saatlerinde öğrencilerimizle buluştu. Onlara namazı ve peygamber sevgisinin önemini anlattı. Öğleden sonra da vatandaşlarımızla bir araya geldi. Gerçekten güzel ve verimli bir konferans oldu. Katılım da oldukça yoğundu. İlçe halkımıza gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Ahmet Bulut hocamıza da bizleri kırmayarak buraya geldiği ve faydalı bilgileri bizlerle paylaştığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Müftü Güler’in konuşması sonrasında kürsüye davet edilen İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut, “Hz. Muhammed (sav.) ve Gençlik” konulu konferans verdi.

Konferansta konuşan Ahmet Bulut, insanların bugün yaşanılan bir çok problemden kurtulması için Hz. Muhammed’in hayatını rehber alması gerektiğini söyledi.

“Hepimiz Peygamber Efendimizin hayatını ve mesajlarını rehber edinmeliyiz” diyen Bulut, şunları kaydetti.

“Özellikle gençlerimizin ondan öğreneceği çok şey var. Günümüz gençliği, içinde bulunduğu sorunlardan ve bunalımlardan ancak Hazreti Muhammed’in hayatını örnek alarak kurtulabilir. Her gencimiz, Hazreti Muhammed’in birer temsilcisi olarak, dünyaya yeniden adalet, merhamet, güzel ahlak, fazilet ve erdem mesajlarını yaymalıdır.”

İlahiyatçı Yazar Ahmet Bulut da Boğazlıyan’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu da ifade ederek, Boğazlıyan halkına kendisine gösterdiği yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

Konferansında ardından Bulut, kitaplarını imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM