• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-1,35
İDARİ PERSONELİN AKADEMİK BAŞARI

İDARİ PERSONELİN AKADEMİK BAŞARI

Bozok Üniversitesi idari personellerinden Şemsi Nur Kaya “Pirol halkası içeren yeni sülfonamitlerin sentezi” adlı Yüksek Lisans Tez çalışmasından üretilen “Discovery of sulfadrug–pyrrole conjugates as carbonic anhydrase and acetylcholinesterase inhibitors “ adlı bilimsel makale Web of Science veri tabanında önemli bir başarıya imza attı.

Prof. Dr. İrfan Koca ve Doç. Dr. Mehmet Gümüş’ün danışmanlığında gerçekleştirdiği tez çalışmasını içeren ve Doç. Dr. Yusuf Sert’in de yapmış olduğu bilimsel katkılarla sunulan araştırma makalesi, 2022 yılı içerisinde WOS veri tabanında Farmakoloji ve Toksikoloji alanında en fazla atıf alan yayın olarak ilgili veri tabanında Hot Paper ve Highly Cited Paper şeklinde etiketlendi.

Çalışmaya 2022 yılı içerisinde WOS veri tabanında 53, Scopus veri tabanında 60, Google Akademik’te ise 67 atıf yapıldı.

URAP Dünya Sıralamasında atıf kriteriyle üniversitemize önemli katkılar yapan çalışmanın, ilerleyen zamanlarda atıf başarısını sürdürmesi beklenmekte.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, akademinin bilgiyi üreten, yayan ve bilimselliği önceleyen kurumlar olduğuna dikkat çekerek, “Üniversite olarak sadece öğrencilerimiz ve akademisyenlerimizin değil idari personelimizin de yaptıkları akademik ve bilimsel çalışmalarla önemli başarılara imza attıklarını görmekteyiz. Personelimizin Yüksek Lisans tezinden ürettiği bilimsel makalesi Web of Science veri tabanında önemli başarı yakalamıştır. Kendisini ve danışman hocalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM