• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %1,38
İKİ PROJEYE DESTEK

İKİ PROJEYE DESTEK

TÜBİTAK 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programında Yozgat Bozok Üniversitesinden iki proje desteklenmeye hak kazandı.

Özel gereksinimli bireylerde farkındalık oluşturmayı, bu bireylere; eğitim ve bağımsız yaşam konularında destek sağlayarak toplumla bütünleşmelerini kolaylaştırmayı, özel gereksinimli bireylere hizmet sunan kişiler ve özel gereksinimli bireyler arasında bilimsel uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamayı amaçlayan 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında Bozok Üniversitesinden “Özel Gereksinimli Öğrencilerle Çalışan Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Çocuk İstismarı ve İhmali Farkındalık Eğitim Programı” projesi ile Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Aygül Nalbant ve “Güçlü Anne Güçlü Çocuk” projesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi, Hemşirelik, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Şener Taplak, desteklenmeye hak kazandı.

TÜBİTAK 4008 Programı desteği almaya hak kazanan akademisyenleri tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, açıklamasında; eğitim-öğretim, araştırma geliştirme faaliyetleri, kurumsallaşma ve akademik performans noktasında Üniversite olarak çok önemli mesafeler kat ettiklerinin altını çizdi.

Rektör Karadağ, “Gerek öğrenci, gerekse akademisyenlerimiz tarafından hazırlanan TÜBİTAK projelerini önemsiyorum. Bilim toplum destek programları bünyesine TÜBİTAK tarafından bu yıl eklenen 4008 Özel Gereksinimli Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı, farkındalık oluşturacak projelere de imza atılmasına vesile olacaktır. Yürüttükleri bu projeler dolayısıyla akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM