• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
İL EKONOMİ TOPLANTISI YAPILDI

İL EKONOMİ TOPLANTISI YAPILDI

Yozgat Valisi Kadir Çakır’ın başkanlığında, ilde bulunan işletmelerin sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu İl Ekonomi Toplantısı Yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen programda konuşan Vali Kadir Çakır, Yozgat’ın kalkınmakta ve kalkınma yolunda mücadele veren bir şehir olduğunu söyledi.

Vali Çakır, bir şehri kalkındıracak ne olursa olsun coğrafi şartlardan ziyade insanın olaylara bakış açısı, ortak iş yapma kültürü, ihtiyaçları beraber değerlendirme kültürünün öne çıktığını ifade ederek, “Bizim bu anlamda devlet olarak da Yozgatlı olarak da hepimizin birbirimizi desteklememiz gerekir. Artık kabuğu kırma zamanı, kendimizi biraz daha geliştirme dönemi geldi belki geçmek üzeredir. Anadolu’ya baktığımız zaman aslında devlet, Yozgat’a büyük yatırımlar yapmış yapmaya devam ediyor. Hızlı tren yolu bitmek üzere, havaalanı yapılıyor, orta ölçekli, küçük ölçekli yatırımlar gelmiş. Tarım ve hayvancılık alanında da imkânlarımızı zorlamamız gerekiyor” dedi.

İşbirliği ile yapılan işlerin daha başarılı olduğuna anlatan Vali Çakır, “Bizim daha çok küçük işletmelerimiz var. Bu işletmeler şartlarını zorlayarak bir yere gelebilirler. Her zaman işbirliği içerisinde olmamız gerekiyor. Bu toplantılarla zaman zaman bir araya gelmemiz önemli. Karşılıklı diyalog içerisinde eksiğimizi fazlamızı görmemiz gerekiyor. Hatalarımızı tekrarlamadan kafa kafaya vererek daha güzel neler yapabiliriz mücadelesinde olmalıyız” diye konuştu.

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mualla Taşkesen, il genelinde sanayi yatırımları ve işletmeler hakkında katılımcılara bilgi verdikten sonra, işletmelerin sorunları ve çözüm önerileri konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Toplantıya Vali Kadir Çakır’ın yanı sıra, ilgili kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ile ilde yatırım yapan küçük ve büyük ölçekli firma temsilcileri katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM