• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İL EMNİYET MÜDÜRÜ KAYA; ATAK HELİKOPTER BAKIM UÇUŞUNA TANIKLIK ETTİ

İL EMNİYET MÜDÜRÜ KAYA; ATAK HELİKOPTER BAKIM UÇUŞUNA TANIKLIK ETTİ

Yozgat Sorgunlu hemşehrimiz Diyarbakır İl Emniyet Müdürü, İlk Kadın Taarruz Helikopter Pilotunu Tebrik Etti.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Yozgat Sorgunlu hemşehrimiz ve Türkiye’nin ilk kadın taarruz helikopter pilotu Pilot Komiser Özge Karabulut’un Atak helikopteri bakım uçuşunu büyük bir ilgiyle izledi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü olarak görev yaparken huzur ve güvenin sağlanmasına büyük katkıda bulunan Sorgunlu hemşehrimiz Fatih Kaya, ülkenin ilk kadın taarruz pilotu olan Özge Karabulut’un Atak helikopteriyle gerçekleştirdiği bakım uçuşunu yakından takip etti.

Uçuşun ardından Emniyet Müdürü Kaya, Pilot Karabulut’u tebrik etti ve şunları söyledi: “Harikaydı. Seninle gurur duydum. Güzel manevralar yaptın. Allah kazasız belasız başarılı bir meslek hayatı versin. Tebrik ederim.”

Bu anlamlı buluşmanın ardından Emniyet Müdürü Kaya’nın katılımıyla güvenlik güçleri, ulusal güvenliği ve şehitlerimizin anısını yaşatmak amacıyla kurban kesildi.

Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, böylesine anlamlı bir etkinlikte, Türkiye’nin ilk kadın taarruz helikopter pilotu olan Özge Karabulut’u onurlandırarak, ülkenin güvenliğine katkı sağlayan kadınların başarılarına olan saygısını bir kez daha dile getirdi. Bu özel buluşma, toplumun güvenlik güçlerine olan desteğini ve ulusal birliği yücelten bir anı olarak tarihe geçti.

Bu etkileyici buluşma, Türkiye’nin ilk kadın taarruz helikopter pilotunun başarılarına olan destek ve takdiri yansıtırken, güvenlik güçlerinin özverili çalışmalarına olan saygının bir göstergesi, toplumun güvenlik güçlerine olan desteğini ve ulusal birliği yücelten bir anı olarak tarihe geçti. (Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM