• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
İLK ÜRÜN DEPREM BÖLGESİNE

İLK ÜRÜN DEPREM BÖLGESİNE

Yozgat’ın Akdağmadeni Belediyesi tarafından “Üretken Belediyecilik, Üreten Akdağmadeni” anlayışıyla gerçekleştirilen projelerden bir tanesi daha tamamlandı.

Akdağmadeni Belediyesi Paketleme Tesisi tamamlanarak faaliyete geçti. Bundan sonraki süreçte Akdağmadeni topraklarında yetişen kuru bakliyat çeşitleri başta olmak üzere, marmelat, reçel, Akdağmadeni Salebi, Kadın Kooperatifi tarafından üretilen ürünler, baharat çeşitleri, şeker ve toplamda 78 farklı ürünün paketlenmesi tesiste yapılacak. Paketlemesi yapılan ürünler kısa süre önce tescil işlemleri tamamlanan “Akdağlardan Gelen Lezzet” sloganıyla duyurusunu yapılan “GUPSE” markasıyla birlikte raflardaki yerini alacak.

Paketleme tesisi ve üretimi yapılarak sofralara ulaştırılacak doğal ürün çeşitleri hakkında bilgiler veren Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih YALÇIN, açıklamasında; “6500 metrekare açık alan, 3 blok olarak toplam 1200 metrekare kapalı alandan oluşan tesisimiz Türk Standartlar Enstitüsü tarafından incelenmiş, TSE-İSO-EN 9001, TSE-İSO-EN 14001,TSE-İSO-EN 22000 ve TSE-İSO-EN 45001 belgelerini almıştır. 78 farklı ürünün paketleneceği tesisimizin “helal” gıda denetimleri de tamamlanmıştır. Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaretini aldığımız Akdağmadeni Salebimiz artık bu tesiste öğütülerek paketlenecektir. Tesisimizde sıvı, jel, marmelat dolum bölümü, toz ürünler dolum bölümü, bakliyat dolum bölümü ile birlikte sebze ve meyve kurutma ünitesi bulunmaktadır” dedi.

Tesiste paketlenerek hazır duruma getirilen ilk ürünlerin deprem bölgelerinde ulaştırılacağını kaydeden YALÇIN, üretimden çıkarak paketleme bandından inen bakliyat ve marmelat guruplarından oluşan ilk ürünlerin deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılacağını, bu sebeple tesiste yoğun bir çalışmanın olduğunu aktardı.

ÜRETİP PAKETLENEN İLK ÜRÜNLER DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLECEK

“6 Şubat tarihinde ülkemizin son bin yılın en büyük felaketlerinden birini yaşadığını da sözlerine ekleyen Belediye Başkanı Nezih YALÇIN, “Ülkemizin her bir ferdi gibi Akdağmadeni halkı da deprem bölgesine ulaştırılacak yardımlar için seferber oldu. Akdağmadeni’den ve köylerimizden topladığımız özellikle kuru bakliyat çeşitlerini Belediye olarak paketleme tesisimizde paketleyip deprem bölgesindeki kardeşlerimize göndereceğiz. Üretip paketlediğimiz ilk ürünlerin deprem bölgelerine gidecek olması da bizler için ayrı bir gurur vesilesi olmuştur.

Bundan sonraki süreçte de “Üretken Belediyecilik, Üreten Akdağmadeni” sloganıyla ilçemize değer katacak eserleri hayata geçirmeye gayret edeceğiz. Akdağlardan Gelen Lezzet sofralarımıza hayırlı uğurlu ve bereketli olsun” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM