• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İlçemizde 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası kutlama töreni, Gazipaşa İlkokulu bahçesinde düzenlenen coşkulu etkinliklerle gerçekleştirildi. Kaymakam Aydın; öğretmenler ve öğrenciler olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutladı, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının verimli bir şekilde geçerek ülkemize başarılar getirmesini temenni etti.

“Gazipaşa İlkokulu’nda İlköğretim Haftası Coşkusu”

Boğazlıyan’da 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılı açılışı ve İlköğretim Haftası kutlama töreni, Gazipaşa İlkokulu bahçesinde düzenlenen coşkulu etkinliklerle gerçekleştirildi. Tören, ilçenin önde gelen kamu ve eğitim yetkililerinin katılımıyla muhteşem bir şekilde gerçekleşti.

Boğazlıyan Kaymakamı Recep Aydın, Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Soydoğan, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ümit Kandemir, İlçe Emniyet Müdürü V. Mustafa Sezer, Boğazlıyan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Kocakaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek’in de aralarında bulunduğu protokol üyeleri, veliler ve öğrencilerle birlikte Gazipaşa İlkokulu’ndaki İlköğretim Haftası Kutlama Programı’na katıldı.

“İlköğretim Haftası Kutlamaları Renkli Gösterilerle Taçlandı”

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Öğrenciler, duygusal şiirler okuyarak ve yetenekleriyle renkli gösteriler sergileyerek izleyenleri büyüledi. Gösteriler, veliler ve protokol tarafından büyük bir beğeniyle karşılandı. Programın sonunda öğrencilere ve velilere ikramlarda bulunuldu.

Kaymakam Recep Aydın, törende yaptığı konuşmada, “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere eğitim camiamızın neferlerini saygı ve şükranla yâd ederken, başta öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftası’nı kutluyor, 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının verimli bir şekilde geçerek ülkemize başarılar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Kaymakam Aydın ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, okul ziyaretleri kapsamında Gazipaşa Ortaokulu’nu da ziyaret etti. Ziyaret sırasında, sınıfları gezerek derslere katılan Kaymakam Aydın, öğrencilerle keyifli sohbetler gerçekleştirdi. Ardından okul öğretmenleriyle eğitim ve öğretim yılı hakkında değerlendirme toplantısı yaparak bilgi alışverişinde bulundular.

Okul Müdürü Yeliz Şimşek, okulun genel durumu ve faaliyetleri hakkında bilgi verirken, Kaymakam Aydın öğretmenlere çalışmalarında kolaylıklar diledi ve öğrencilere başarılar temennisinde bulundu.

Bu özel gün, eğitim camiasının bir araya gelerek coşkuyla kutlandığı anlamlı bir etkinlik oldu. (Erol TARİKCİ)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM