• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %-1,12
 • ALTIN
  %-2,34
 • BIST
  %5,16
İMALAT SEKTÖRÜNE İŞKUR DESTEĞİ

İMALAT SEKTÖRÜNE İŞKUR DESTEĞİ

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İşbaşı eğitim programları ile Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla programlar düzenlendiğini belirterek, “İstihdam edilecek olan personeller 6 ay boyunca firma bünyesinde çalışarak hem meslek öğrenecek, hem de bu süre içerisinde asgari ücret maaş alacaklardır” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Kurum ve Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Dönsa Tekstil firması arasında imzalanan İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi ile 25 vatandaşın Çorap Örme Makinesi Operatörü mesleğinde istihdam edileceğini açıkladı.

İşbaşı Eğitim Programı ile istihdam edilecek olan personellerin 6 ay boyunca firma bünyesinde çalışarak hem meslek öğrenecek hem de bu süre içerisinde asgari ücret maaş alacaklarını söyleyen Yıldız, şu ifadelere yer verdi.

“Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlardır. Programa katılmak isteyenlerin işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi kurumumuzdan kendilerine işyeri bulunmasını da talep edebilmektedirler.

Ayrıca işverenlerin de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebilecekler.”

Yıldız, İşbaşı Eğitim Programının günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenleneceğini söyledi.

Yıldız, İşbaşı eğitim programının imalat sektöründeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmakta olduğunu belirterek, “Performansımız her geçen gün artarak devam ediyor. İşveren ve iş arayan vatandaşları bir araya getiriyoruz. Hedefimiz daha fazla çalışıp hem vatandaşa hem işverene yardımcı olmak” ifadelerini kullandı.

Dönsa Tekstil yöneticisi Özcan Babayiğit ise; “İŞKUR’un vermiş olduğu hizmetler ve teşviklerden İl Müdürü Taner Yıldız ve İŞKUR personeli tarafından sürekli haberdar edilmekteyiz. Çalışan sayımızın %30’u kadar işsiz vatandaşı İşbaşı Eğitim Programı desteği ile herhangi bir katkımız olmadan eğitip nitelikli hale getirmekteyiz. İşsizleri işgücüne katan bir projede yer almaktan mutluluk duyuyoruz. İŞKUR’a tüm hizmetleri ve yardımları için teşekkür ederiz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM