• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
İmam Hatip Mezunları Bir Araya Geldi

İmam Hatip Mezunları Bir Araya Geldi

Yozgat İmam Hatip Liseleri Mezunları Vakfı tarafından Geleneksel 28. Mezunlar Günü düzenlendi.

Milli İrade İmam Hatip Lisesinde düzenlenen Geleneksel 28. Mezunlar Günü buluşmasında, Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı.

Programda Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Ali Keven ve Ethem Sadef kısa bir konuşma yaptı.

Daha sonra kürsüye çıkan Vali Kemal Yurtnaç, yaptığı konuşmada, kendisinin de 1983 yılında Tokat İmam Hatip Lisesinden mezun olduğunu belirterek, gençleri en iyi şekilde eğitilmiş, milli manevi duygulara salip olarak yetişmesini istediklerini belirtti.

Yozgat’ta yapılan eğitim yatırımlarını anlatan Yurtnaç, “Geçen yıl 172 derslikten oluşan 70 milyonluk yatırım yaptık, inşaatlar sürüyor.” dedi.

Yozgat Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ da imam hatip liselerinin göz bebeği okullarından biri olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Çocuklarımızı geleceğe yetiştirirken, buralar önemli görevler ifa ettiler. Bundan sonra da önemli görevleri ifade edeceklerdir. Her türlü sosyal hadiseler karşısında din eğitimi ve öğretimini sağlam almış toplumların direnci daha farklı olur. Din doğru öğrenilir ve doğru öğretilirse doğru yapma imkanına sahip oluruz. İmam hatip liseleri, ilahiyat fakülteleri bu anlamda toplumumuz din konusunda doğru bilgilendirme ve doğru yaşamasına sebep olma noktasında önemli bir fonksiyon icar ediyor. Şu anda her yerde imam hatip liselerimiz var, ilahiyat fakültelerimiz var. Buralarda çok değerli bilim insanlarımız var. Bunların hepsine çok büyük görevler sorumluluklar düşüyor.”

Etkinliğe Yozgat Milletvekilleri Bekir Bozdağ, Yusuf Başer, Ethem Sadef, Ali Keven, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Çeker, eski İçişleri Bakan Yardımcısı Osman Güneş, Eski Bursa Milletvekili Faruk Ambarcıoğlu ve imam hatip mezunları katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM