• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %-0,57
 • ALTIN
  %0,19
 • BIST
  %-1,35
“İNOVASYONUN YENİ YÜZYILI”

“İNOVASYONUN YENİ YÜZYILI”

Yozgat Bozok Üniversitesinin ihtisaslaşma alanı olan Endüstriyel Kenevir’e dair üretilen ürünlerin sergilendiği ‘İnovasyonun Yeni Yüzyılı’ teması haftasında Ayrıca elektrikli otonom araçlar konusunda büyük bir çıkış yakalayan Üniversitenin bu alana dönük çalışmalarının da yer aldığı stand yoğun ilgi gördü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle İstanbul’da gerçekleştirilen etkinlikte Bozok Üniversitesinin standı, ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi gördü.

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 12-13 Aralık tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde “İnovasyonun Yeni Yüzyılı” teması ile 9. kez düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası gerçekleştirildi.

Türkiye İnovasyon Haftası, global şirketlerin üst düzey yöneticilerinden fikir liderlerine, akademisyenlerden öğrencilere, Türkiye’nin önde gelen şirket yöneticilerinden kamunun üst düzey temsilcilerine kadar inovasyona yön veren tüm paydaşları bir araya gelme imkanı buldu.

Etkinlik; inovasyonun farklı alanlarda ele alındığı panellere, Türkiye’nin inovasyon atakları ve projelerine, inovatif teknolojilere, başarılı girişimler ile inovasyonu cesaretlendiren yatırımlara ev sahipliği yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye İnovasyon Haftası İnovalig Şampiyonları Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Salgına rağmen ekonomik büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdüren sayılı ülkelerden biriyiz. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz yüzde 11,4’lük büyümeyle G20 ülkeleri içinde ilk sıraya yerleştik” dedi.

Programda yaptığı konuşmada ödül kazanan kişileri, kuruluşları ve firmaları tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin geleceği için çalışan, düşünen, üreten ve özgün fikirleriyle çığır açan tüm firmalarımıza ülkem, milletim ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum. Yenilikçilik alanında öne çıkan isimleri bir araya getiren bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen, Türkiye İnovasyon Haftası’na katkı sunan herkese şimdiden teşekkür ediyorum. Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Ticaret Bakanlığımızı bu etkinlik vasıtasıyla ekonomiye katma değer sağlayan çalışmaları sebebiyle kutluyorum” diye konuştu.

İnavasyon haftası dolayısıyla stant açan Bozok Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Emrah Çetin ve Kenevir Araştırmaları Enstitüsü’nden Öğr. Gör. İbrahim Kılıç temsil etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’ın katıldığı programda Üniversitenin ihtisaslaşma alanı olan Endüstriyel Kenevir’e dair üretilen ürünler sergilendi. Ayrıca elektrikli otonom araçlar konusunda büyük bir çıkış yakalayan Üniversitenin bu alana dönük çalışmaları da ziyaretçilere tanıtıldı.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, stant ziyaretçilerine Üniversitenin Kenevir özelinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Türkiye’nin en kapsamlı inovasyon etkinliğine Üniversite olarak katılmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Türkiye’de fark yaratan uluslararası profesyonelleri, sanayicileri, akademisyenleri ve üniversite öğrencilerini İstanbul’da bir araya getiren; inovasyon odaklı konferans, sergi ve atölye çalışmaları ile dünya çapındaki organizasyona Yozgat Bozok Üniversitesi olarak biz de katıldık.

Üniversitemize tahsis edilen alanda standımızı açarak özellikle otonom araçlar ve endüstriyel kenevir alanında yaptığımız bilimsel çalışmaları tanıtma fırsatı elde ettik. Ülkemizin geleceğe dönük hedeflerine dair önemli bir kapı aralayacak olan bu etkinlikten dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ticaret Bakanlığı’mıza, Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

“Endüstriyel Kenevir” alanında ihtisas üniversitesi olan Bozok Üniversitesi tarafından kenevirin bütün biyokütlesinin ekonomiye kazandırılması adına Kenevir Araştırmaları Enstitüsü bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucu üretilen kenevir katkılı prototip ürünler Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında stant da yer aldı. Stant, ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi gördü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM