• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %-0,07
 • ALTIN
  %-0,19
 • BIST
  %1,38
İŞ BULMANIN PÜF NOKTALARI

İŞ BULMANIN PÜF NOKTALARI

Öğrencilerin en büyük sıkıntılarından biri olan iş arama ve mülakat zorluklarını rahatlıkla aşmaları ve iş sahibi olabilme teknikleri ile ilgili püf noktalar hakkında eğitim veren Yozgat İş Kur İl Müdürlüğü, öğrencilerin hem öğrenim hayatlarında hem de mezuniyetlerinin ardından iş arama sürecinde kariyerleri ile ilgili merak ettikleri konular hakkında bilgiler aktardı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, 2022 yılının ilk 9 ayında 503 kişiye yüz yüze ve online platformlarda kariyer planlama, cv hazırlama ve mülakat teknikleri ile ilgili iş arama ve mülakat zorluklarını rahatlıkla aşmaları ve iş sahibi olabilme teknikleri ile ilgili öğrencilere püf noktalar hakkında eğitim seminerlerinin düzenlendiğini söyledi.

“İŞKUR ve Yozgat Bozok Üniversitesi İşbirliği ile İş Kulübü Seminerleri Düzenlendi”

Yozgat Bozok Üniversitesi öğrencilerine Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde görevli İş Kulübü Lideri tarafından ‘İş Arama Teknikleri ve Mülakat’ konulu eğitim düzenlendi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, okul sonrasında öğrencilerin en büyük sıkıntılarından biri olan iş arama ve mülakat zorluklarını rahatlıkla aşmaları ve iş sahibi olabilme teknikleri ile ilgili, İŞKUR İş Kulübü Lideri tarafından öğrencilere püf noktalar hakkında eğitim verildiğini aktardı.

Yıldız, “38 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ‘CV nasıl hazırlanır?’ ‘Mülakatta nelere dikkat edilir?’ ‘Zaman ve stres yönetiminde nelere dikkat etmeliyiz?’ gibi sorular üzerinde duruldu. Üniversite öğrencileri hem öğrenim hayatlarında hem de mezuniyetlerinin ardından iş arama sürecinde kariyerleri ile ilgili merak ettikleri konular hakkında bilgi sahibi oldular” dedi.

“503 Kişiye Eğitim Verildi”

Yıldız, bu çerçevede İl Müdürlüğünde görevli İş Kulübü Lideri aracılığıyla 11-14 Ekim 2022 Tarihleri arasında Kariyer ve Mezun Merkezi Toplantı Salonunda 4 gün boyunca devam eden Sertifikalı İş Kulübü Eğitimi düzenlendiğini belirtti,  İl Müdürlüğünce düzenlenen İş Kulübü eğitimleri ile İş Kulüp Liderleri tarafından 2022 yılının ilk 9 ayında toplamda 21 grupta 503 kişiye yüz yüze ve online platformlarda kariyer planlama, cv hazırlama ve mülakat teknikleri ile ilgili seminer verildiğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM