• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
İş fikri olup ta belge almayan kimse kalmayacak

İş fikri olup ta belge almayan kimse kalmayacak

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Yozgat il genelinde, istediği bir iş fikri olan ancak sermayesi olmayanlar için girişimcilik eğitimlerinin devam edeceğini belirterek, “İş fikri olup ta belge almayan kimse kalmayacak” dedi.

“İŞKUR’dan Girişimcilik Eğitimleri”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Yozgat Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü arasında işbirliği kapsamında Girişimcilik Eğitim Programları düzenlenecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Yozgat’ta gerçekleştirmek istediği bir iş fikri olan ancak sermayesi olmayanlar için bu eğitimlerin düzenlendiği söyledi.

Eğitimlere katılmak isteyenler için önemli bilgiler veren Yıldız, başvuruların öncelikle www.turkiye.gov.tr adresinden Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Başvurusu kısmından yapılması gerektiğini vurguladı. Eğitimlerin 6 Grup olarak Aralık ayı içerisinde verileceğini hatırlatan Yıldız, katılımcılara günlük 20 TL cep harçlığı verileceğini ve eğitim süresince devamsızlık yapmamaları gerektiğini söyledi.

Yıldız, Yozgat’ta iş fikri olup ta belge almayan kimse kalmayıncaya kadar bu Girişimcilik Eğitim Programlarının açılmasına devam edileceği bilgisini verdi.

“Bu Kulüpte Engel Yok İş Var”

Öte yandan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü sebebiyle Engelli vatandaşlara İş Kulübü etkinlileri düzenlendi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Engelli vatandaşlarımızın topluma kazandırılması, işgücü piyasasındaki hakları konusunda farkındalığı artırmak ve bu hakların elde edilmesine engel olan unsurları ortadan kaldırmak İŞKUR olarak bizlerin görevidir” dedi.

Yıldız, “Bu nedenle Uluslararası Engelliler Günü kapsamında Bu Kulüpte Engel Yok İş Var Sloganı ile Engelli vatandaşlarımıza İş Kulübü etkinleri düzenliyoruz” dedi.

Bu etkinliklerle Engelli vatandaşlarımıza İş Arama Becerileri, Mülakat Teknikleri, CV Hazırlama, Motivasyon konularında eğitimlerin verildiğini ifade eden Yıldız, eğitim alan Engelli vatandaşların işgücü piyasasına daha iyi adapte olduğunu vurguladı.

Yıldız, “Buradan tüm Engelli Vatandaşlarımızın Uluslararası Engelliler Gününü tebrik ederek hayatlarında başarılı olmalarını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM