• DOLAR
  8,5423
  %-0,18
 • EURO
  10,3565
  %-0,25
 • ALTIN
  510,24
  %-0,23
 • BIST
  1.439
  %-0,25
İş Kulübü Eğitimi Devam Ediyor

İş Kulübü Eğitimi Devam Ediyor

İŞKUR’un son dönemlerdeki hizmetlerine değinen Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız,  “Bu eğitimlerle iş ve meslek seçme konusunda önemli hizmetler verdik. Bu eğitimlerin hedef kitlesi dezavantajlı guruptaki işsiz kardeşlerimizdir. Uzun süredir işsiz olan, iş arayan, iş arama yollarını bulamayan ya da iş bulmaktan umudunu kesmiş işsizlerimiz birinci hedef gruplarımız içindedir” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, SORGED (Sorgun Gençlik Derneği) üyesi 15 gence İş Kulübü Eğitimi verdi.

Konu hakkında açıklama yapan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İŞKUR’un son dönemlerdeki hizmetlerine değinerek bu eğitimlerle iş ve meslek seçme konusunda önemli hizmetler verdik. Bu eğitimlerin hedef kitlesi dezavantajlı guruptaki işsiz kardeşlerimizdir. Uzun süredir işsiz olan, iş arayan, iş arama yollarını bulamayan ya da iş bulmaktan umudunu kesmiş işsizlerimiz birinci hedef gruplarımız içinde.

Kadınlarımız çeşitli sebeplerle iş hayatına girmekte zorluk yaşamakta ve bazı sebeplerle iş hayatına girmekten çekinen kadın iş gücümüz için İş Kulübü önemli bir fırsattır” dedi.

Yıldız, eğitimlerin temel amacının çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrinin işsizlerde oluşmasını sağlamak olduğunu ifade ederek, “Eğitimlerde ayrıca işsizlerin özgüvenini yükselterek ve gerekli sunum tekniklerini uygulayarak açık işlere yönlendirilmelerini kolaylaştırmak hedeflerimiz arasındadır. İşsizlerimize iş arama motivasyonu kazandıracağız ve en kısa zamanda mümkün olan en iyi işe girmeleri konusunda imkân oluşturacağız. Ayrıca danışmanlık faaliyetleriyle de bu kişilere psikolojik ve özgüven yükseltici destek vereceğiz” diye konuştu.

Yıldız, “İş Kulüpleri ile Hedef Belirleme, İç Motivasyon, Başarı, Mesleki ve Kişilik Testleri, İş Arama Süreci, Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri, Roll Play’ler, Mülakat Simülasyonları gibi konularda toplamda 5 günlük bir eğitim veriliyor. Bu eğitimler günlük 4 saat olmak üzere her grup 20 saatlik eğitim alıyorlar ve katılımcılara sertifika veriliyor” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM