• DOLAR
  %0,16
 • EURO
  %0,05
 • ALTIN
  %0,26
 • BIST
  %5,16
İŞGÜCÜ PİYASASI ARAŞTIRILACAK

İŞGÜCÜ PİYASASI ARAŞTIRILACAK

Binlerce kişiyi İş’le buluşturan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İş Kurumu Genel Müdürlüğünün belirlediği işyerlerinde “İş İstatistikleri Araştırması” yapacak.

2022 yılı içinde 3’er aylık dönemler halinde yapılacak olan “Açık İş İstatistikleri Araştırması”nın ilk de bu günlerde gerçekleştirilecek.

İş İstatistikleri ile bölgede faaliyet gösteren işverenlerin personel ihtiyaçları belirlenecek ve bununla birlikte işverenlerin ihtiyaç duydukları alanlarda kurs ve programlar açarak işgücü piyasasına destek sağlanması planlanıyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün belirlediği işyerlerine 14-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında 2022 Yılı 1. Çeyrek Açık İş İstatistikleri Araştırması yapacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Bilindiği üzere Türkiye İş Kurumu Kanununa göre İşgücü Piyasa Araştırmalarını kurumumuz gerçekleştirmektedir, bu kapsamda 2022 yılı içinde 3’er aylık dönemler halinde yapacağımız Açık İş İstatistikleri Araştırmasının ilkini de bu günlerde gerçekleştireceğiz” dedi.

Araştırma hakkında bilgi veren Yıldız, Açık İş İstatistikleri ile bölgede faaliyet gösteren işverenlerin personel ihtiyaçlarını belirlediklerini ve bununla birlikte işverenlerin ihtiyaç duydukları alanlarda kurs ve programlar açarak işgücü piyasasına destek oldukları söyledi.

Yıldız, “Sizlere daha etkin hizmet verebilmek ve ihtiyaçlarınızı doğru belirlemek adına çeşitli araştırmalar düzenlemekteyiz. Her yıl düzenli olarak yürüttüğümüz işgücü piyasası araştırmamızda sizlerin desteğine ihtiyaç duymaktayız” ifadelerini kullandı.

Yıldız, açıklamasında; derlenen verilerin istatistiki amaçla toplanmakta olup söz konusu verilerle işletmeye yönelik herhangi bir işlem yapılmayacağını belirterek, araştırmanın salgın sürecinde teması en aza indirmek amacıyla mümkün olduğunca online kanallar kullanılarak gerçekleştirileceğini kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM