• DOLAR
  13,4078
  %0,23
 • EURO
  15,2052
  %0,40
 • ALTIN
  793,86
  %0,42
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
İŞKUR Geleceğin Mesleklerini Tanıttı

İŞKUR Geleceğin Mesleklerini Tanıttı

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Bozok Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Hikmet Aybar ve diğer yetkilileri ile bir araya gelerek Geleceğin Meslekleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Yapılan toplantı hakkında açıklamalarda bulunan Yıldız, “Sanayi 4.0 ile gelecekte bilgi ve iletişim teknolojileri ve Ar-Ge alanında gelişen teknoloji ve üretim süreçlerinin değişimi ile birlikte yeni mesleklerin ortaya çıkacağı, bazı mesleklerde ise işgücü talebinin artacağı öngörülmektedir” dedi.

Yıldız, Dijitalleşme sonucunda ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün yetiştirilmesi için bilgi ve iletişim teknolojileri başta olmak üzere Sanayi 4.0 ile ortaya çıkacak yeni mesleklerin bulunduğu sektörlerin ihtiyaçlarının karşılanması, istihdamı artırıcı ve koruyucu faaliyetlerin desteklenmesini amaçladığını söyledi.

Yıldız, geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenebilecek İşbaşı Eğitim Programlarına katılan 18-29 yaş aralığındaki katılımcılar için 9 aya kadar program düzenlenebilecek olup program süresince katılımcılara günlük 75 TL kursiyer zaruri gideri ile iş kazası ve meslek hastalığı ve genel sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından ödeneceğini aktardı.

Teknopark Genel Müdürü Aybar, yapılan toplantının verimli geçtiğini söyleyerek, Teknopark Yönetimi olarak Sanayi 4.0 ile değişen bilgi ve iletişim teknolojisinde ihtiyaç duyulacak nitelikli işgücünün yetiştirilmesi noktasında katkı sağlamaya hazır olduklarını, ayrıca bünyemizde faaliyet gösteren işverenlerimize konu hakkında bilgilendirme yapılacağını da ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM