• DOLAR
  12,4902
  %4,09
 • EURO
  14,0407
  %0,23
 • ALTIN
  720,04
  %4,34
 • BIST
  1.776
  %-2,35
İşkur İşçi ve İşverenin Yanında

İşkur İşçi ve İşverenin Yanında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planı çerçevesinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü; istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirmeler yapıyor, istihdamın artırılmasına yönelik ise çalışmalar başlattı.

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işgücü piyasası ile ilgili teşviklerin anlatılmasına yönelik işyeri ziyaretlerine ara vermeden devam eden Çalışma ve İş Kurumu Yozgat İl Müdürlüğü,  ihtiyaç duyulan işgücü istihdamının sağlanması, teşvikler ve çalışma hayatını güçlendirme adına işverenin ve işçinin yanında.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamış olduğu 100 günlük eylem planı çerçevesinde, Yerköy-Sivas yüksek hızlı tren üst yapı inşaatı firması Yapı-Merkezi yetkilileri ile bir araya gelen İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, istihdam teşvikleri hakkında bilgilendirmeler yaparak, istihdamın artırılmasına yönelik çalışmalar başlatıldığını söyledi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü eylem planı çerçevesinde olan kadın, genç ve engelli istihdamının artırılmasına yönelik işyeri ziyaretlerine devam ediyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Milli İstihdam Seferberliği kapsamında işgücü piyasası ile ilgili teşviklerin anlatılmasına yönelik işyeri ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

Se-Sa Giyim, Özel Kazan, Yapı Merkezi firmalarını ziyaret eden Yıldız, “Her sektörden işverenlerimize,  ihtiyaç duyulan işgücü istihdamının sağlanmasına yönelik ziyaretlerimiz devam edecek. Teşvikler anlatılacak ve çalışma hayatını güçlendirme adına işverenin ve işçinin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“İŞKUR’dan Girişimcilik ve Mesleki Eğitim Kursları”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği kapsamında Girişimcilik Programı ve Mesleki Eğitim Kursları düzenliyor.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kursiyer seçmeleri ile Çini İşlemecisi ve Bilgisayar İşletmeni mesleklerinde kurs düzenlenecek, ayrıca Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği kapsamında Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Buradan vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum; Ustalardan Çıraklara Geleneksek Meslek Miraslarımızdan Çini İşlemecisi mesleğinde kurs düzenleyerek unutulmaya yüz tutmuş mesleklerimizi tekrar canlandırmayı amaçlıyoruz” dedi.

Yıldız, “işgücü piyasasından gelen talepler doğrultusunda Yerköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile 27.09.2018 tarihinde Bilgisayar İşletmeni kursu ve kendi işini kurmak isteyenlere yönelik Yerköy Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği kapsamında 27.09.2018 tarihinde Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programlarının da kursiyer seçimi yapılacaktır” dedi.

Ayrıca Yıldız, Eğitim programlarına ağırlık verdiklerine değinerek yıl sonuna kadar Sepet Örücülüğü, Ön Muhasebeci, Düz Dikiş Makineci, Bilgisayar Destekli Muhasebe Görevlisi, İmitasyon Takı İmalatçısı, Aşçı Yardımcısı mesleklerinde kursların da müjdesini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM