• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
İŞKUR Kadın İstihdamını Destekliyor

İŞKUR Kadın İstihdamını Destekliyor

Hedef; ülke genelinde 1,5 yılda 3 Bin 500 kadının istihdam edilmesi

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, kadınların çalışma hayatının her alanında varlık göstermesi, ülkemizin gelişiminde ve büyümesinde katkı sağlaması için İŞKUR tarafından verilen destek ve yapılan çalışmaların her geçen gün artarak devam ettiği bildirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde Kadın istihdamının desteklenmesi amacıyla “İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında ülke genelinde 1,5 yılda 3 Bin 500 kadının istihdam edilmesi hedefleniyor.

Çalışma ve İş Kurumu Yozgat İl Müdürü Taner Yıldız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın himayelerinde Kadın istihdamının desteklenmesi amacıyla Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ile Opet Petrolcülük A.Ş. arasında ‘İşbirliği Protokolü’nün imzalandığını söyledi.

Yıldız, “Kadınlarımızın çalışma hayatının her alanında varlık göstermesi ülkemizin gelişiminde ve büyümesinde katkı sağlaması için İŞKUR tarafından verilen destekler ve yapılan çalışmalar her geçen gün artarak devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında; Opet Petrolcülük A.Ş. ve İŞKUR işbirliği protokolü ile ülke genelinde 1,5 yılda 3 Bin 500 kadınımızın istihdam edilmesi hedefleniyor” dedi.

Yıldız, “Söz konusu protokol ile ilgili ilimizde yapılan çalışmalar kapsamında; Opet Petrolcülük A.Ş. ye bağlı akaryakıt istasyonlarına İl Müdürlüğümüz personelleri işyeri ziyaretlerinde bulundular. Ziyaret kapsamında işverenlerimize kadın istihdamını arttırmaya yönelik yapılacak çalışmalar konusunda tavsiyelerde bulunularak, İŞKUR tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programı başta olmak üzere kurumun tüm teşvik ve destekleri hakkında detaylı bilgiler aktarıldı” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM