• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
‘İŞKUR KAMPÜSTE’ PROGRAMI DÜZENLENDİ

‘İŞKUR KAMPÜSTE’ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda İŞKUR Yozgat İl Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi ortak organizasyonu ile “İŞKUR Kampüste” programı düzenlendi.

Programa Vali Kadir Çakır, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, İİBF Dekanı Prof. Kürşat Zorlu, İŞKUR Yozgat İl Müdürü Taner Yıldız, daire müdürleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İş ve Meslek Danışmanı Abdulkadir Karaduman, tarafından iş arama yöntemleri, özgeçmiş hazırlama teknikleri ve mülakat stratejileri konularında sunum yapıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan İŞKUR Yozgat İl Müdürü Taner Yıldız, “İŞKUR Kampüste” programına katkılarını sunanlara teşekkür ederek, İŞKUR tarafından verilen İşbaşı Eğitim Programları, Mesleki Eğitim Kursları, Girişimcilik Eğitim Programları, Sosyal Çalışma Programı ve İş Kulübü hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmasında, hangi iş ve meslek dalında olursanız olun bir hedefiniz, idealiniz olduğu takdirde başarıya mutlaka ulaşıldığını, önemli olan kişinin kendisine bir ideal belirlemesi olduğunu ifade etti.

Vali Kadir Çakır ise konuşmasında; mesleğe giriş sürecini, bilgi ve deneyimlerini öğrencilere aktararak, öğrencilerin okul hayatı ile birlikte mutlaka iş dünyasına adım atmaları gerektiğini, bunun ileriki çalışma hayatlarına önemli katkıları olacağını belirtti.

Program, Vali Çakır’ın öğrencilerin sorularını cevaplaması ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM