• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %-0,05
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %1,38
İŞKUR REHBERLİK EDİYOR

İŞKUR REHBERLİK EDİYOR

Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda Arıcılık mesleğindeki kursundan yararlanan 15 vatandaşa İŞKUR hizmetleri hakkında eğitim verildi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, bu tür seminerler ile vatandaşların cezalarının bir kısmını sosyal hayat içerisinde geçirdikleri bir dönemde onları işgücü piyasasına hazırlayarak iş bulmalarına hatta hibe destekleri ile kendi işlerinin patronu olabilmelerine yardımcı olduklarını söyledi.

İŞKUR’DAN BOĞAZLIYAN’DA ARICILIK KURSU

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda Arıcılık mesleğindeki kursundan yararlanan 15 vatandaşa İŞKUR hizmetleri hakkında eğitim verdi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere kurumumuz dezavantajlı gruptaki kişilere İŞKUR hizmetler hakkında çeşitli eğitimler düzenliyor” dedi.

Yıldız, bu çerçevede İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla Yozgat Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda, hükümlü 15 vatandaşa İş Arama Becerileri, Mülakat Teknikleri, Hibe Projeleri başta olmak üzere hizmetler hakkında sunum gerçekleştirildiğini ifade ederek, “Seminerler ile vatandaşlarımızın cezalarının bir kısmını sosyal hayat içerisinde geçirdikleri bir dönemde onları işgücü piyasasına hazırlayarak iş bulmalarına hatta hibe desteklerimiz ile kendi işlerinin patronu olabilmelerine yardımcı oluyoruz” açıklamasında bulundu.

Yıldız, böylece dezavantajlı statüde bulunan vatandaşlara rehberlik hizmeti vererek onları sosyal hayata hazırladıklarını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM