• DOLAR
  %0,10
 • EURO
  %1,37
 • ALTIN
  %1,06
 • BIST
  %1,49
İŞKUR SAHADA ÇALIŞIYOR

İŞKUR SAHADA ÇALIŞIYOR

İşkur İl Müdürlüğü Boğazlıyan’da  Fabrikaları  Ziyaret Etti.

İşsizliğin azaltılması, nitelikli iş gücünün ve istihdamın arttırılmasına yönelik 2022 yılında birçok teşvikin uygulandığını belirten Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İlave İstihdam Teşviki,  Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, İşsizlik Ödeneği alanların İstihdamına yönelik teşvik” gibi birçok teşvikin işverenlere destek sağladı” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, işgücü piyasasındaki seyri yerinde görmek ve değerlendirmek üzere Boğazlıyan ilçesinde bazı iş yerlerini ziyaret etti, teşvik ve destekler konusunda bilgilendirme yaptı ve işverenler ile görüş alışverişinde bulundu.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yıldız, Boğazlıyan ilçesindeki Kayseri Şeker Fabrikası, Artisan Metal, Base Metal, Gedaş Gıda,Aypa Gıda, Başyazıcıoğlu Seracılık,Memişoğulları Akaryakıt, Özbozkurtlar Tekstil ve Laloğlu Mermer firmalarını ziyaret ettiklerini söyledi.

İşsizliğin azaltılması, nitelikli iş gücünün ve istihdamın arttırılmasına yönelik 2022 yılında birçok teşvikin uygulandığını aktaran Yıldız, “İlave İstihdam Teşviki,  Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki, İşsizlik Ödeneği alanların İstihdamına yönelik teşvik” gibi birçok teşvikin işverenlere destek sağladığını ifade etti.

İşverenler de İŞKUR ile hareket etmenin işgücü piyasası açısından yararlı olacağı görüşünü bildirirken, İŞKUR’a üstün gayretlerinden, desteklerinden dolayı memnuniyetlerini ve teşekkürlerini iletti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM