• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,42
 • ALTIN
  %0,84
 • BIST
  %-0,82
İŞKUR SAHADA OLMAYI ÖNEMSİYOR

İŞKUR SAHADA OLMAYI ÖNEMSİYOR

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personelleri işverenlere yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İŞKUR Olarak sahada olmayı önemsiyoruz. Programlarımız çerçevesinde ziyaretlere devam edeceğiz” dedi.

Yıldız, bu kapsamda İş ve Meslek Danışmanlarının işverenleri ziyaret ederek işgücü piyasasını hareketlendirmek adına kurumun hizmetlerini daha etkin ve verimli yürütmek için çalışmalarda bulunup işverenlere işe yerleştirme, aktif ve pasif işgücü hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptıklarını kaydetti.

“İnsan Kaynakları Platformu Etkinliği”

Öte yandan Honda Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Gökmen Yağal, İŞKUR’un 81 İl Müdürlüğünde faaliyet gösteren İnsan Kaynakları (İK) Platformlarında görev alan İş ve Meslek Danışmanları ile ”İnsan Kaynakları Yönetimi” konulu çevrim içi eğitimde bir araya geldi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, özel sektörde faaliyet gösteren firmaların insan kaynaklarına yönelik oluşturulan Platformda, İŞKUR ‘un sunduğu hizmet ve etkinliklerinin duyurulması, İŞKUR teşviklerinin tanıtılması, teşviklerin uygulanmasında karşılaşılan veya düzenlemede akla takılan genel konularda danışmanlık sağlanması, işbirliğini arttıracak her türlü kurumsal bilgi ve önerinin paylaşılması gibi konuların yer aldığını söyledi.

Yıldız, “İnsan Kaynakları Platformu İŞKUR – İşveren etkinliklerinin niteliğini arttırmak, bilgi akışını hızlandırmak adına işverenlerin İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ile diyalog halinde olması istihdama sunulan katkıyı pekiştirecektir” dedi.

Yıldız, “Yozgat’ta faaliyet gösteren, İŞKUR’un hizmet ve imkânlarından geniş çaplı bir biçimde yararlanmak isteyen tüm firmalar Yozgat İŞKUR İl Müdürlüğüne başvurabilirler” açıklamasında bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM