• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %1,12
 • ALTIN
  %0,56
 • BIST
  %1,24
İŞKUR SAHADA OLMAYI ÖNEMSİYOR

İŞKUR SAHADA OLMAYI ÖNEMSİYOR

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personelleri işverenlere yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

İşgücü piyasasını hareketlendirmek adına kurumun hizmetlerini daha etkin ve verimli yürütmek için çalışmalarda bulunup işverenlere işe yerleştirme, aktif ve pasif işgücü hizmetleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personelleri işverenlere yönelik ziyaretlerine devam ediyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İŞKUR Olarak sahada olmayı önemsiyoruz. Programlarımız çerçevesinde ziyaretlere devam edeceğiz” dedi.

Yıldız, bu kapsamda İş ve Meslek Danışmanlarının işverenleri ziyaret ederek işgücü piyasasını hareketlendirmek adına kurumun hizmetlerini daha etkin ve verimli yürütmek için çalışmalarda bulunup işverenlere işe yerleştirme, aktif ve pasif işgücü hizmetleri hakkında bilgilendirme yaptıklarını kaydetti.

“İnsan Kaynakları Akademi Etkinliği”

Öte yandan Doç. Dr. Barış Öztuna, 81 İl Müdürlüğünde faaliyet gösteren İnsan Kaynakları (İK) Platformlarında görev alan İş ve Meslek Danışmanları ile “Endüstri 4.0 ile Çalışma Yaşamının Geleceği” konulu çevrim içi eğitimde bir araya geldi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, ‘İK Akademi’ adıyla sürdürülen bu programlarda, hem iş hayatına ilişkin konular hem de kişisel gelişime ilişkin eğitimlerin yer aldığını söyledi.

Yıldız, “Özel sektörde faaliyet gösteren firmalarımızın insan kaynaklarına yönelik oluşturulan ‘İnsan Kaynakları Platformu, İŞKUR’un sunduğu hizmet ve etkinliklerinin duyurulması, İŞKUR teşviklerinin tanıtılması, teşviklerin uygulanmasında karşılaşılan veya düzenlemede akla takılan genel konularda danışmanlık sağlanması, işbirliğini arttıracak her türlü kurumsal bilgi ve önerinin paylaşılması gibi konular yer alıyor” dedi.

Yıldız, “İnsan Kaynakları Platformu, İŞKUR – İşveren etkinliklerinin niteliğini arttırmak, bilgi akışını hızlandırmak adına işverenlerin İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları ile diyalog halinde olması istihdama sunulan katkıyı pekiştirecektir. İŞKUR’un hizmet, faaliyet ve imkânlarından geniş çaplı bir biçimde yararlanmak isteyen tüm firmalar İl Müdürlüğümüze başvurabilirler” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM