• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
İŞKUR TECRÜBE KAZANDIRIYOR

İŞKUR TECRÜBE KAZANDIRIYOR

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu işbaşı eğitim programıyla onlarca kişiye iş tecrübesi kazandırmaya devam ediyor.

İşveren ziyaretlerine de devam eden İŞKUR, 2021 yılının Ocak- Kasım döneminde 3.841 işyeri ziyareti yapılarak, İŞKUR hizmetlerini tanıtma, işgücü talebi alma, İŞKUR ile ilgili işlerini gerçekleştirme konularında yardımcı oluyor.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Gençlerin ve iş tecrübesi olmayan kişilerin iş hayatına kaliteli ve verimli geçişini sağlayan bir uygulama, bu uygulama ile işveren nitelikli işçiyle buluşuyor, bu sayede iş gücünün niteliği de artıyor” dedi.

Çalışma ve İş Kurumu işbaşı eğitim programıyla onlarca kişiye iş tecrübesi kazandırmaya devam ediyor.

Yozgat İŞKUR ile Dönsa Tekstil arasında imzalanan sözleşme kapsamında 18, Ömer Şahin arasında imzalanan sözleşme ile 7 kişi eğitim programına başladı.

İşbaşı eğitim programının önemine değinen Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, açıklamasında; “Gençlerin ve iş tecrübesi olmayan kişilerin iş hayatına kaliteli ve verimli geçişini sağlayan bir uygulama, bu uygulama ile işveren nitelikli işçiyle buluşuyor bu sayede iş gücünün niteliği de artıyor” dedi.

Yıldız, ayrıca Yozgat Çalışma ve İş Kurumunun istihdam oranını arttırmak amacıyla yapılan aktif istihdam politikalarını uygulayarak iş gücünü kuvvetlendirmeye devam edeceğini de kaydetti.

İŞKUR ZİYARETLERE ARA VERMİYOR

Öte yandan, Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personelleri İlde faaliyet gösteren işverenlere ziyaretlerini sürdürüyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İl Müdürlüğü olarak İlave İstihdam ve İşbaşı Eğitim Programları başta olmak üzere teşviklerimizi ve desteklerimizi değerli işverenlerimize anlatmaya devam ediyoruz” dedi.

Yıldız, bu kapsamda İl Müdürlüğü olarak 2021 yılının Ocak- Kasım döneminde 3.841 işyeri ziyareti yapıldığı bilgisini vererek, bütün işverenleri ziyaret etmeyi hedeflediklerini aktardı.

İl Müdürü Taner Yıldız, “İş ve Meslek Danışmanları, portföylerinde yer alan işverenleri ziyaret ederek onlara İŞKUR hizmetlerini tanıtma, işgücü talebi alma, İŞKUR ile ilgili işlerini gerçekleştirme konularında yardımcı olmaktadırlar” dedi.

Yıldız, ayrıca İŞKUR’un nitelikli elemana ihtiyaç duyan işverenlerin taleplerini karşılayarak işgücü piyasasının arz ve talep yönünü buluşturan bir köprü görevi üstlendiğini de sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM