• DOLAR
  %0,55
 • EURO
  %-1,06
 • ALTIN
  %-1,09
 • BIST
  %-0,41
İŞKUR’dan Annelere Eğitim

İŞKUR’dan Annelere Eğitim

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden sosyal yardım alan 12 anneye İş Kulübü Eğitimi verdi.

Eğitim sonunda düzenlenen sertifika törenine Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Yozgat Sosyal Güvenlik İl Müdürü Bilal Keskin ve Yozgat Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli katılarak katılımcılara sertifikalarını verdiler.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Bilindiği üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birleşmişti. Bu nedenle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile birlikte çalışmalarımızı yürütecek ve işbirliği içerisinde vatandaşlarımıza hizmet edeceğiz” dedi.

Bu işbirliği ile Annelerimize İş Kulübü Eğitimlerinin verildiğini söyleyen Yıldız, “3 gün süren Kulüp eğitimlerinde annelerimize İş Arama Becerileri, Beden Dili, Mülakat Teknikleri, İletişim Becerileri ve Motivasyon oyunlarıyla uygulamalı eğitimler verilecektir” dedi.

Yıldız, eğitimler sonunda annelerimizin özgüvenlerinin artacağını ve işgücü piyasasında avantajlı hale geleceklerini söyledi. Yıldız, işbirliği içerisinde eğitimlerin devam edeceğinin müjdesini vererek annelere başarılar diledi.

Ayrıca İş’te Anne Projesine ve Bakım desteğine de değinen Yıldız, İş’te Anne projesi kapsamında istihdam garantili mesleki eğitim kurslardan veya işbaşı eğitim programlardan yararlanan annelere günlük 70 TL ödeneceğini hatırlattı.

Yıldız, Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen en az % 50 istihdam garantili mesleki eğitim kurslarından ve imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarından yararlanan annelerin 2-5 yaş arasındaki kreşe/gündüz bakımevine devam eden çocuğu için 400 TL bakım desteği alabileceğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM