• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
İŞKUR’dan Geleneksel Mesleklerde Kurslar

İŞKUR’dan Geleneksel Mesleklerde Kurslar

Unutulmaya yüz tutan ve gelenekten geleceğe köprümüz olan geleneksel mesleklerde kurslar açılacak.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Bakır İşleme ve Süslemecisi mesleğinde Mesleki Eğitim Kursu açacak.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İŞKUR olarak unutulmaya yüz tutan ve gelenekten geleceğe köprümüz olan geleneksel mesleklerde kurslar açmaya devam ediyoruz” dedi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Saraykent Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında işbirliği kapsamında Bakır İşleme ve Süslemecisi mesleğinde 25 kişilik Mesleki Eğitim Kursu açılacağı bildirildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İŞKUR olarak unutulmaya yüz tutan ve gelenekten geleceğe köprümüz olan geleneksel mesleklerde kurslar açmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Yıldız, “Saraykent Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte unutulmaya yüz tutuna mesleklerimizden Bakır İşleme ve Süslemecisi mesleğinde Mesleki Eğitim Kursu açılacak. 5 Kasım da başlayacak olan kurs için İl Müdürlüğümüzde görevli İş ve Meslek Danışmanlarımız kursiyerlerin belirlenmesi için Saraykent Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde 35 aday ile görüşmelerini tamamlayarak kursiyerler belirlendi” dedi.

Kursun 17 Aralık’ta biteceğini açıklayan Yıldız, kursun sonunda başarılı kursiyerlere Mesleki Eğitim Kurs Sertifikası verileceğini ifade etti.

Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile açılacak olan kursların müjdesini de veren Yıldız, bu kapsamda Bilgisayar İşletmeni, Bilgisayar Destekli Ön Muhasebeci, Tel Kırma Nakışçısı, Jel Mum İmalatı, Kilim Dokuma, Bakır İşleme ve Süslemecisi ve Çinicilik mesleklerinde kursların açılacağını söyledi.

Mesleki Eğitim Kursları hakkında bilgi veren Yıldız, “Geleneksel Mesleklerde açılan kurslarda kursiyerlerimize günlük 35 TL cep harçlığı veriyoruz ve Genel Sağlık Sigortası ile İş Kazası Meslek Hastalığı Sigorta primlerini de İŞKUR olarak biz karşılıyoruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM