• DOLAR
  %0,02
 • EURO
  %0,59
 • ALTIN
  %-0,41
 • BIST
  %2,25
İŞKUR’DAN GÖZ DOLDURAN ÇALIŞMALAR

İŞKUR’DAN GÖZ DOLDURAN ÇALIŞMALAR

Temel görevi işsizliğin azaltılması, istihdamın korunması ve geliştirilmesi olan İŞKUR, Yozgat il genelinde yaptığı çalışmalar ile hem işverenlerin hem de işsiz vatandaşlara destek oluyor.

Yozgat halkına hizmet vermek amacıyla canı gönülden çalışmalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü çalışmak isteyen engelli vatandaşlar işe yönlendirilirken İnşaat firmaları ile Belediye İŞKUR Hizmet Noktasında da görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü gerçekleştirdiği faaliyetlerle işgücü piyasasında hem işverenlerin hem de işsiz vatandaşların yardımına koşuyor.

İl Müdürlüğünde görevli engelli iş koçu tarafından gerçekleştirilen toplu iş görüşmeleri ile engelli istihdamı tüm hızıyla devam ediyor.

Çalışmak isteyen engelli vatandaşlar işe yönlendirilirken İnşaat firmaları ile Belediye İŞKUR Hizmet Noktasında da görüşmeler gerçekleştiriliyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, açıklamasında; “İl Müdürlüğü olarak işgücü piyasasının tüm taraflarına hizmetlerimizi aksattırmadan devam ettiriyoruz” dedi.

Yıldız,istihdam teşvikleri bilgilendirme ziyaretlerine devam edildiğini, işgücü piyasasını hareketlendirmek adına kurumun hizmetlerini daha etkin ve verimli yürütmek için çalışmalarda bulunup işverenlere işe yerleştirme, aktif ve pasif işgücü hizmetleri hakkında İş ve Meslek Danışmanlarının bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Yıldız, İşbaşı Eğitim Programlarının açılmaya ve denetlenmeye devam ettiği bilgisini verdi, işbaşı eğitim programı ile kursiyerler hem bir meslek öğreniyor hem de bu mesleği işbaşında uygulayarak nitelikli personel haline geldiğini sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM