• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
İŞKUR’DAN HİBE DESTEĞİ

İŞKUR’DAN HİBE DESTEĞİ

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Engelli ve eski Hükümlü Hibe desteği Proje Başvuruları devam ediyor. Hibe desteğine başvurular 12 Temmuz 2021 tarihinde sona erecek.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, her sene düzenli olarak Başvuruları alınan Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşların Hibe proje Başvurularının başladığını bildirdi.

Yıldız, bu yılki başvurularda bazı değişikliklerin yapıldığı belirterek, “Başvurular E-Devlet (www.turkiye.gov.tr ) üzerinden online olarak yapılacaktır. Önceki dönemlerde olduğu gibi başvuru formları yayımlanmayacaktır” dedi.

Yıldız, elden veya posta yolu ile yapılacak olan başvuruların kabul edilmeyeceğini hatırlatarak, e-Devlet üzerinden yapılacak “Engelli Hibe Desteği” başvurularının Kurum internet sitemizde (www.iskur.gov.tr ) yayınlanan “Başvuru Rehberi”ne uygun olacak şekilde yapılması gerektiğini söyledi.

Yıldız, bu yıl Projesi kabul edilen Engelli vatandaşlarımıza 65 bin liraya kadar eski Hükümlü vatandaşlara ise brüt asgari ücretin 15 katına kadar (53.662 TL) destek sağlanacağını açıkladı.

Yıldız, Hibe desteği Proje başvurularında yapılan diğer değişimleri şöyle sıraladı:

“İŞKUR’a herhangi bir borcu bulunanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İŞKUR tarafından düzenlenen kurs ve programlardan yasaklı hale getirilmiş kişi ve kuruluşların Komisyon kaynaklı projelere yasaklılık süresince başvurması mümkün değildir.

Kendisine Vasi tayini yapılmış olanlar proje başvurusunda bulunamazlar.

Faaliyet alanı Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği olan projelerde “Sürü Yönetim Elemanı/Hayvan Yetiştiriciliği” belgesi, Arıcılık projelerinde ise “Arıcılık” belgesi (sertifikası) olması şarttır.

Tarım ve hayvancılık projelerinde projesi kabul edilen proje sahibinin 4/B (Bağ-Kur) sigortası yaptırması zorunludur.

Projesi kabul edilenlerden Tahsis edilen toplam proje bütçesinin %10’luk bölümüne bloke konulacak, birinci yılın sonunda projenin başarıyla devam etmesi halinde ödenecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM