• DOLAR
  8,6525
  %0,29
 • EURO
  10,1524
  %0,35
 • ALTIN
  494,12
  %0,39
 • BIST
  1.391
  %0,37
İŞKUR’DAN HÜKÜMLÜLERE DESTEK

İŞKUR’DAN HÜKÜMLÜLERE DESTEK

Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol ile hükümlülere yönelik Arıcılık kursu açılacak.

İŞKUR İl Müdürlüğü bölgedeki işgücü piyasasının nabzını tutmaya devam ederken, Boğazlıyan’da hükümlülere yönelik arıcılık kursunun açılması için çalışma başlattı.

Bu kapsamda; Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu arasında Hükümlülere yönelik Arıcılık mesleğinde kurs düzenleneceği belirtildi.

İşgücü piyasasının eleman ihtiyacını karşılamaya devam eden İŞKUR Mesleki Eğitim Kursları açmayı sürdürüyor.

İstihdamı korumanın ve geliştirmenin yanısıra iş arayanlara ve işverenlere danışmanlık hizmetleri sunarak işgücü piyasasında aracılık görevini etkin bir şekilde yerine getirmeyi sürdüren Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, istihdam teşvikleri yoluyla işgücü piyasasında dezavantajlı olan kişilerin meslek sahibi olması ve istihdam edilebilirliklerini artırmak için çalışmalarını devam ettiriyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, (açıklamasında) İl Müdürlüğü olarak bölgedeki işgücü piyasasının nabzını tutmaya devam ettiklerini, bu amaçla Boğazlıyan ilçesinde hükümlülere yönelik olarak arıcılık mesleğinde kurs açılacağını söyledi.

Yıldız, “Mesleki Eğitim Kursları ile işgücü piyasasında dezavantajlı konumda olan hükümlülerin avantajlı konuma geçtiğini ifade ederek, çalışmak isteyen hükümlülere İŞKUR daima destek olacaktır” dedi.

Yıldız, katılımcılara program süresince günlük 25 TL cep harçlığı ödenmekte olup genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından ödeneceğini ayrıca program sonunda mezun olan katılımcılara sertifika verildiğini söyledi.

İl Müdürü Taner Yıldız, desteklerin bununla sınırlı kalmadığını da anımsatarak, eski hükümlü hibe projeleri hakkında da bilgiler verdi.

Eski Hükümlü vatandaşların kendi işyerlerini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verdiklerini aktaran Yıldız, “Bu kapsamda projeleri uygun bulunanEski Hükümlü vatandaşlarımıza brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe destek sağlıyoruz.

Hibe projesi kapsamında yapılan işlemlerin 3 yıl boyunca İl Müdürlüğümüzün denetimi altında olacak. Proje sonunda ise proje sahibi vatandaşımıza demirbaşların devir teslimini gerçekleştiriyoruz” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM