• DOLAR
  13,4358
  %0,08
 • EURO
  15,2611
  %0,11
 • ALTIN
  794,51
  %-0,10
 • BIST
  2.042,89
  %0,04
İşkur’dan İşbirliği Çağrısı

İşkur’dan İşbirliği Çağrısı

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, MEGİP hakkında bilgi verip, işverenler ile işbirliği kapsamında Mesleki Eğitim Kursu düzenlenmesi için işbirliği çağrısında bulundu. Yıldız, “İşverenlerimiz mevcut istihdamlarının %50’sine kadar kontenjan talebinde bulunabileceklerdir. Kursiyerlere verilecek teorik ve uygulamalı eğitimlerle sektör bazında ihtiyaç duyulan mesleklerin açıklarının kapatılmasının amaçlanmaktadır” dedi.

“İŞKUR’dan İşverenlere İşbirliği Çağrısı”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İşverenleri ziyaret ederek, Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) hakkında bilgi verip, işverenler ile işbirliği kapsamında Mesleki Eğitim Kursu düzenlenmesi için işbirliği çağrısında bulundu.

Konu Hakkında açıklamalar yapan Yıldız, “MEGİP kapsamında İl Danışma Kurulumuzu kurarak toplantılarımızı gerçekleştirdik. İşverenlerimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli personel ihtiyacının karşılanması amacıyla tekliflerini bekliyoruz” dedi.

Yıldız, “Bu kapsamda işverenlerimiz mevcut istihdamlarının %50’sine kadar kontenjan talebinde bulunabileceklerdir. Kursiyerlere verilecek teorik ve uygulamalı eğitimlerle sektör bazında ihtiyaç duyulan mesleklerin açıklarının kapatılmasının amaçlanmakta olduğu ve Mesleki Eğitim süresince kursiyerlerimize 61,65TL günlük cep harçlığı, Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Meslek Hastalığı Sigorta primlerini de İŞKUR olarak biz karşılıyoruz” diye konuştu.

Ayrıca teşviklerin bununla sınırlı olmadığını da hatırlatan Yıldız, İşbaşı Eğitim Programı, İlave İstihdam Teşviki ve Bir Senden Bir Benden teşviki hakkında işverenlere bilgiler aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM