• DOLAR
  8,8219
  %-0,50
 • EURO
  10,3287
  %-1,00
 • ALTIN
  496,96
  %-0,40
 • BIST
  1.392
  %0,51
İŞKUR’DAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS

İŞKUR’DAN İSTİHDAM GARANTİLİ KURS

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Akkon Tekstil firması ile birlikte 125 kişilik İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursu açtı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, istihdam garantili kursların amacının işgücüne nitelik kazandırarak kursiyerlerin istihdama girişlerini kolaylaştırmak olduğunu belirterek, “Kurslarımızda kursiyerlere günlük 60 TL cep harçlığı da veriyoruz” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Akdağmadeni ilçesinde faaliyetine yeni başlayan Akkon Tekstil firması ile Dokuma Konfeksiyon Makinecisi ve İç Giyim Konfeksiyon Makinecisi mesleklerinde toplam 125 kişilik İstihdam Garantili Mesleki Eğitim Kursları açıldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İl Müdürlüğü olarak kurs çalışmalarımıza 2021 yılında da ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Yıldız, işgücü piyasasından gelen talepler doğrultusunda Akdağmadeni’nde yeni faaliyet gösteren firma ile işbirliği kapsamında 125 kişilik istihdam garantili Dokuma Konfeksiyon Makinecisi ve İç Giyim Konfeksiyon Makinecisi mesleklerinde kurs açtıklarını aktardı.

Yıldız, istihdam garantili kursların amacının işgücüne nitelik kazandırarak kursiyerlerin istihdama girişlerini kolaylaştırmak olduğunu bu nedenle eğitim sürecinin verimli geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Açılan kursların 3 ay boyunca süreceğini, kursu başarı ile bitiren kursiyerlere kurs bitirme belgesi verileceğini kaydeden Yıldız, İstihdam Garantili kurslarla işgücü piyasasına destek olduklarını ifade ederek, Mesleki Eğitim Kurslarının kursiyerler için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Kurslar hakkında bilgi vermeye devam eden Yıldız, “İstihdam Garantili kurslarımızda kursiyerlere günlük 60 TL cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca tüm kursiyerlerimizin kurs süresince Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Meslek Hastalığı sigorta primlerini de İŞKUR olarak bir karşılıyoruz” dedi.

01.02.2021

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM