• DOLAR
  %-0,11
 • EURO
  %0,32
 • ALTIN
  %-0,19
 • BIST
  %-1,30
İŞKUR’DAN İSTİHDAMA DESTEK

İŞKUR’DAN İSTİHDAMA DESTEK

İş arayan vatandaşlar ile işvereni buluşturan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplu iş görüşmeleri ile istihdama devam ediyor. İŞKUR’da engelli vatandaşlara özel toplu iş görüşmesi yapıldı.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Türkiye’de engellilerin işçi olarak istihdamı, 4857 sayılı İş Kanununa göre, öngörülen kota sistemi ile sağlanmaya çalışılmaktadır. Kota sistemi kapsamında; 50 veya daha fazla işçi çalıştıran Özel sektör işyerlerinde % 3 engelli işçiyi meslek, beden ve ruhi durumlarına uygun işlerde çalıştırmakla yükümlüdürler” dedi.

İŞKURDA ENGELLİ VATANDAŞLARA YÖNELİK İŞ GÖRÜŞMESİ

İş arayan vatandaşlar ile işvereni buluşturan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplu iş görüşmeleri ile istihdama devam ediyor. İŞKUR’da engelli vatandaşlara özel toplu iş görüşmesi yapıldı. Tab Gıda firmasının katıldığı görüşmelerde çalışmak isteyen engelli vatandaşlar işe yönlendirildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Türkiye’de engellilerin işçi olarak istihdamı, 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesinde öngörülen kota sistemi ile sağlanmaya çalışılmaktadır. Kota sistemi kapsamında; 50 veya daha fazla işçi çalıştıran Özel sektör işyerlerinde % 3 engelli işçiyi meslek, beden ve ruhi durumlarına uygun işlerde çalıştırmakla yükümlüdürler” dedi.

Dezavantajlı grupların başında gelen engelli personellerin istihdam edilebilmesi için var olan teşviklere dikkat çeken Yıldız, Özel sektör işverenlerinin çalıştırdıkları her bir engelli için asgari ücret düzeyindeki sosyal güvenlik primi işveren paylarının tamamının Hazinece karşılanmakta olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM