• DOLAR
  13,5846
  %-0,04
 • EURO
  15,3109
  %0,15
 • ALTIN
  795,54
  %0,17
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
İŞKUR’dan İşverenlere Teşekkür Ziyareti

İŞKUR’dan İşverenlere Teşekkür Ziyareti

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, işverenlere istihdama katkılarından dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi, İlave İstihdam Teşviki ve MEGİP Protokolü başta olmak üzere İşe İlk Adım Projesi, İş’te Anne Projesi ve İşbaşı Eğitim Programları hakkında işverenlere bilgiler aktardı.

Yıldız, “İşverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimin bir arada verileceği yeni bir sistemi hayata geçiriyoruz” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, işverenlere istihdama katkılarından dolayı teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

İşverenlerle bir araya gelen Yıldız, yapılan görüşmelerde; bölgenin işgücü piyasa durumunu değerlendirerek, birlikte nasıl daha aktif rol alınabilir konularında bilgi alışverişinde bulundular.

Yıldız, İlave İstihdam Teşviki ve MEGİP Protokolü başta olmak üzere İşe İlk Adım Projesi, İş’te Anne Projesi ve İşbaşı Eğitim Programları hakkında işverenlere bilgiler verdi.

Yıldız görüşmenin ardından Grand Ser Oteli, Köksallar Mobilya, Gimat Marketler Zinciri, Coşkun Şirketler Gurubu, Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, Çamlı Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş. ve Webhelp Çağrı Merkezi yöneticilerine İstihdama yapmış oldukları değerli katkılarından ötürü Teşekkür Belgelerini takdim etti.

İşveren temsilcileri aldıkları Teşekkür Belgeleri için Yıldız’a memnuniyetlerini ifade ederek, İŞKUR’la birlikte çalışmamız neticesinde hem biz işverenler hem de çalışan işgücünün kazançlı çıktığını ifade ettiler.

İşveren Temsilcilerine MEGİP Protokolünü hatırlatarak detaylı bilgiler veren Yıldız, “İşverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarımızda teorik ve pratik eğitimin bir arada verileceği yeni bir sistemi hayata geçiriyoruz” dedi.

Yıldız, “Bu uygulama ile işverenimiz maliyetsiz bir şekilde kendi çalışma yöntemlerine uygun olarak eleman yetiştirecek böylece hem personel ihtiyacını karşılayacak hem de üretimde verimini artıracaktır” açıklamasında bulundu.

Yıldız, “TOBB ile İŞKUR’un iki yıl boyunca düzenleyeceği mesleki eğitim kursları 160 fiili günü geçmeyecek olup düzenlenecek mesleki eğitim kurslarına katılan vatandaşlarımıza günlük 61,65 TL cep harçlığı, genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM