• DOLAR
  13,5814
  %-0,06
 • EURO
  15,2721
  %-0,10
 • ALTIN
  794,92
  %0,09
 • BIST
  1.951,17
  %0,31
İŞKUR’dan Kadın ve Gençlere Destek

İŞKUR’dan Kadın ve Gençlere Destek

“100 Günlük Eylem Planı” kapsamında hayata geçirilen “İşe İlk Adım Projesi” kapsamında üniversite mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençlerin 6 aya kadar olan işbaşı eğitim programına alarak mesleki deneyim kazandırılacak.  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız; teşviklerin işgücü piyasasını ayakta tutan önemli kazanımlar olduğunu dile getirerek, “Buradan teşviklerimizden yararlanmaları hususunda tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İŞKUR’un dezavantajlı gruplara yönelik olarak destek ve teşviklerinin bulunduğunu söyledi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yıldız, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanan ‘100 Günlük Eylem Planı’ kapsamında hayata geçirilen ‘İşe İlk Adım Projesi’ kapsamında üniversite mezunu 18-29 yaş aralığındaki gençlerimizi 6 aya kadar olan işbaşı eğitim programına alarak mesleki deneyim kazandırıyoruz” dedi.

Bununla birlikte İşbaşı eğitim programı sonrasında istihdamları devam eden gençler için işverenlere 6 aya kadar net asgari ücretin yüzde 50’si tutarında destek sağlanacağını söyleyen Yıldız, “Ayrıca bu süreden sonra işveren tarafından kişinin 12 ay daha istihdam edileceğine dair taahhüt verilmesi halinde net asgari ücretin yüzde 25’i tutarında ücret desteği bir yıl boyunca karşılanmaya devam edecek. Böylece, üniversite mezunu gençlerimizin 6 aya kadar süren işbaşı eğitim programından sonra en az bir buçuk yıl daha istihdamda kalmalarının sağlanacak” diye konuştu.

Kadın istihdamının desteklenmesi hususuna değinen Yıldız, ‘100 Günlük Eylem Planı’ çerçevesinde İş’te Anne projesi ile istihdam garantili mesleki eğitim kurslarıbdan veya işbaşı eğitim programlarından yararlanan annelere günlük 70 TL ödeneceğini söyledi.

Yıldız, Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen en az % 50 istihdam garantili mesleki eğitim kurslarından ve imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarından yararlanan annelerin 2-5 yaş arasındaki kreşe/gündüz bakımevine devam eden çocuğu için 400 TL bakım desteği alabileceğini de hatırlattı.

Teşviklerin işgücü piyasasını ayakta tutan önemli kazanımlar olduğunu dile getiren Yıldız,  buradan teşviklerden yararlanmaları hususunda tüm vatandaşlara çağrıda bulunduğunu sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM