• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İŞKUR’DAN KURS VE PROJE ZİYARETLERİ

İŞKUR’DAN KURS VE PROJE ZİYARETLERİ

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünde denetim ekibinde görevli personeller İşbaşı Eğitim Programı kapsamında teşvik alan işverenleri denetliyor. Ayrıca Hibe desteğinden yararlanan Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşları ziyaret ederek proje kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları inceliyor.

Teşvikler ve destekler hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, “İşverenlerimize sağladığımız önemli desteklerden biri İşbaşı Eğitim Programlarımızdır. Bu desteğimiz ile nitelikli işgücü temin etmekte zorlanan işverenlerimize işe alacakları kişileri işyerinde belli bir süre gözlemleyerek ve eğitim vererek kişiler hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olma ve işe alma konusunda isabetli bir karar verme imkânı sunuyoruz. Bu sayede işverenler ihtiyaç duydukları işgücünü herhangi bir maliyete katlanma zorunluluğu bulunmadan kendileri yetiştirme imkânına kavuşmaktadır” dedi.

Yıldız, katılımcılara program süresince günlük 89.4 TL ödenmekte olup genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından ödeneceğini ayrıca program sonunda mezun olan katılımcılara sertifika verildiğini ifade etti.

Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Destekleri hakkında açıklamalarda bulunan Yıldız, “Engelli ve Eski Hükümlü vatandaşlarımızın mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işlerini kurmaları için hazırlanacak projelere destek veriyoruz. Bu kapsamda projeleri uygun bulunan Engelli vatandaşlarımıza 65.000 TL ve Eski Hükümlü vatandaşlarımıza brüt asgari ücretin 15 katına kadar hibe destek sağlıyoruz” şeklinde açıkladı.

Hibe desteği hakkında bilgi vermeye devam eden Yıldız, “Hibe projesi kapsamında yapılan işlemlerin 3 yıl boyunca İl Müdürlüğümüzün denetimi altında olacağını hatırlatarak, proje sonunda ise proje sahibi vatandaşımıza demirbaşların devir teslimini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM