• DOLAR
  %-0,13
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %-0,02
 • BIST
  %1,60
İŞKUR’dan MEGİP Kursu

İŞKUR’dan MEGİP Kursu

Çalışma ve İş Kurumu Yozgat İl Müdürü Taner Yıldız, İşkur ile TOBB arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik MEGİP projesinin imzalandığını belirterek, “Mesleki Eğitim Kurslarına katılan vatandaşlarımıza günlük 61,65 TL. cep harçlığı, Genel Sağlık Sigortası, İş Kazası ve Meslek Hastalığı sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacak” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Webhelp Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri A.Ş arasında Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi mesleğinde kurs düzenleniyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Bilindiği üzere Kurumumuz ile TOBB arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik MEGİP imzalanmıştı” dedi.

Yıldız, “Bu kapsamda İl Müdürlüğümüz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Ticaret Borsası Başkanlığından oluşan İl Çalışma Gurubunun faaliyetlere başlamıştı” şeklinde konuştu.

Yıldız, “Bu protokol ile işverenlerimize nitelikli işgücünü yetiştirme imkânı sağlanıyor buda işverenlerimizin kendi çalışma kültürlerine uygun personel yetiştirme olanağı sağladığı gibi üretimini artırıp maliyetini de azaltmaktadır” ifadesini kullandı.

Yıldız, bu olanakları değerlendirmek isteyen ilde faaliyet gösteren Webhelp Çağrı Merkezinin Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi mesleğinde personel yetiştirmek amacıyla protokolden faydalandığını dile getirdi.

Yıldız, düzenlenecek Mesleki Eğitim Kurslarına katılan vatandaşlara günlük 61,65 TL cep harçlığı, Genel Sağlık Sigortası, İş Kazası ve Meslek Hastalığı sigorta primleri İŞKUR tarafından karşılanacağını hatırlatarak, yapılacak çalışmaların İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını diledi.

“İŞKUR ve SMMM Odası İşbirliği”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMM) Başkanı Ahmet Bulut’u ziyaret etti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yıldız, “İl Müdürlüğümüzün Yozgat SMMM Odası ile yapmış olduğu çalışmalar devam ediyor. Bu çerçevede İşverenlerimizin Milli İstihdam Seferberliği kapsamında devam eden tüm teşvik ve desteklerden azami derecede yararlanabilmeleri adına Yozgat SMMM Odasına kayıtlı tüm üye Mali Müşavirlerin İl Müdürlüğümüzde görevli İş ve Meslek Danışmanlarımıza atamaları yapılmıştır.

Bu atama sayesinde İş ve Meslek Danışmanlarımız ile Mali Müşavirlerimiz kesintisiz bir şekilde iletişim halinde olacaklardır.” dedi. Yıldız, “Bu çalışma ile İşbaşı Eğitim Programları ve İlave İstihdam Teşvikleri başta olmak üzere tüm teşvik ve desteklerimizden Mali Müşavirlerimiz ile işbirliği içerisinde tüm Özel sektör işverenlerimizi yararlandırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Yıldız, nitelikli personel ihtiyacı olan Yozgat SMMM Odasına bağlı üye işyerleri için Bilgisayar Destekli Muhasebe Görevlisi kursunun açılmasının planlandığı bilgisini vererek, İlimizdeki Mali Müşavirlerin personel ihtiyaçlarını karşılamak adına İl Müdürlüğümüz ve Yozgat SMMM Odası olarak çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM