• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
İŞKUR’dan Öğrencilere Meslek Seçimi ve Kişisel Farkındalık Eğitimi

İŞKUR’dan Öğrencilere Meslek Seçimi ve Kişisel Farkındalık Eğitimi

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Lisesi son sınıf öğrencilerine meslek seçimi ve kişisel farkındalık eğitimi seminer verdi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız; “MBRD toplantısında aldığımız kararlar neticesinde geleceğimizi emanet ettiğimiz değerli öğrencilerimize eğitimler vermeye devam ediyoruz. Öğrencilerin sınav ve gelecek kaygısı oldukları bir dönemde düzenlenen seminerler ile onların motivasyonlarını yükseltmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personeli Şehit Mustafa Arslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine seminer verdi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İŞKUR olarak Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri (MBRD) toplantısında aldığımız kararlar neticesinde geleceğimizi emanet ettiğimiz değerli öğrencilerimize eğitimler vermeye devam ediyoruz” dedi.

Yıldız, öğrencilerin sınav ve gelecek kaygısı oldukları bir dönemde düzenlenen seminerler ile onların motivasyonlarını yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi. Yıldız, bu kapsamda Şehit Mustafa Arslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencilerine İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanlarınca Meslek Seçimi ve Kişisel Farkındalık konulu seminer verildiğini bildirdi.

Yıldız, Meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilere verilen eğitimlerden hem okul idarecileri hem öğretmenler hem de öğrenciler tarafından olumlu geri dönüşler alındığını ifade ederek, eğitimlerin belirli periyotlar halinde tüm öğrencilere ulaştırılacağını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM