• DOLAR
  13,4530
  %0,57
 • EURO
  15,2434
  %0,66
 • ALTIN
  796,19
  %0,72
 • BIST
  2.014,21
  %-1,36
İşkur’dan Saha Çalışması

İşkur’dan Saha Çalışması

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından ‘Açık İş İstatistikleri Araştırması’ saha çalışması gerçekleştiriliyor.

İş Kur İl Müdürü Yıldız; “Yapılan bu çalışmalar neticesinde her geçen gün gelişen işgücü piyasasındaki değişim ve yeniliklere uyum sağlayarak hizmet kalitesini artırmak ve mevcut istihdamı artırarak işsizlikle mücadelede etkin rol oynanacak” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Açık İş İstatistikleri Araştırması 2018 yılı II. Dönem saha çalışması kapsamında işverenler ziyaret ediliyor.

Saha çalışması hakkında bilgi veren İşkur İl Müdürü Taner Yıldız; “Açık iş istatistikleri işgücü piyasasındaki gelişmelere ilişkin önemli ve öncü bir göstergedir” dedi.

Açık iş istatistikleri, politika yapıcılara stratejik bakış açısıyla karar almada ve uyguladıkları politikaların etkilerini gözlemlemede fazlasıyla yardım sağladığını söyleyen Yıldız, “Yapılan İşgücü piyasası talep araştırmaları ile hem yerel hem de ulusal düzeyde işgücü piyasasını ilgilendiren veriler derlenmekte, analiz edilmekte, yorumlanmakta ve yayımlanmaktadır. Bunun yanında, İŞKUR tarafından idari kayıtlara dayalı olarak hem yerel hem de ulusal düzeyde işgücü piyasasını ilgilendiren istatistikler üretilmektedir. Bununla birlikte, açık iş istatistiklerinin, işgücü piyasasının talep tarafına yönelik temel bir gösterge olması bakımından ayrı bir öneme sahiptir” dedi.

Yıldız, “Yapılan bu çalışmalar neticesinde her geçen gün gelişen işgücü piyasasındaki değişim ve yeniliklere uyum sağlayarak hizmet kalitesini artırmak ve mevcut istihdamı artırarak işsizlikle mücadelede etkin rol oynayarak işgücü piyasasında etkinliğini artıran bir kurum olmayı amaçlamaktayız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM