• DOLAR
  13,7194
  %0,41
 • EURO
  15,5684
  %0,38
 • ALTIN
  786,58
  %1,29
 • BIST
  1.910
  %1,61
İŞKUR’dan Süs Bitkileri Kursu

İŞKUR’dan Süs Bitkileri Kursu

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce ‘Çiçekleri Gösterişli İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiricisi’ mesleğinde mesleki eğitim kursu açılacak.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, 25 kişilik ‘Çiçekleri Gösterişli İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiricisi’ mesleğindeki kursun 27 Kasım tarihinde sona ereceğini belirterek, “Ayrıca kadın istihdamına yönelik, yürürlüğe giren destekler ve teşvikler kapsamında İş’te Anne projesi ile istihdam garantili mesleki eğitim kurslarımızdan veya işbaşı eğitim programlarımızdan yararlanan annelere günlük 70 TL ödenecek” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Yerköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü arasında işbirliği kapsamında Çiçekleri Gösterişli İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiricisi mesleğinde Mesleki Eğitim Kursu açılacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İşbirliği çerçevesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile düzenlenilen Mesleki Eğitim Kurslarımız devam ediyor” dedi.

Yıldız, 25 kişilik Çiçekleri Gösterişli İç Mekan Süs Bitkileri Yetiştiricisi mesleğindeki kurs için İl Müdürlüğü’nde görevli İş ve Meslek Danışmanları Yerköy Halk Eğitim Merkezinde kursiyer adaylarıyla olan görüşmelerini tamamladığı bilgisini verdi.

Yıldız, kursun 27 Kasım tarihinde son bulacağını ve kursiyerlerin sertifikalarını alacağını söyledi.

Ayrıca Yıldız, İŞKUR’un kadın istihdamına yaptığı katkılardan bahsederek, yürürlüğe giren destekler ve teşvikler kapsamında İş’te Anne projesi ile istihdam garantili mesleki eğitim kurslarımızdan veya işbaşı eğitim programlarımızdan yararlanan annelere günlük 70 TL ödeneceğini ifade etti.

Yıldız, Bunlara ek olarak Sanayi sektöründeki mesleklerde düzenlenen en az % 50 istihdam garantili mesleki eğitim kurslarından ve imalat sektöründeki mesleklerde düzenlenen işbaşı eğitim programlarından yararlanan annelerin 2-5 yaş arasındaki kreşe/gündüz bakımevine devam eden çocuğu için 400 TL bakım desteği alabileceğini de hatırlattı.

Görüşmelere katılan kursiyer adayları İŞKUR’un hizmetlerinden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkürlerini ilettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM