• DOLAR
  %-0,05
 • EURO
  %0,13
 • ALTIN
  %-0,05
 • BIST
  %1,62
İŞKUR’dan Video Konferans

İŞKUR’dan Video Konferans

    Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya 81 İŞKUR İl Müdürlüğü yöneticileri ile video konferans gerçekleştirdi.

Yapılan Video Konferans toplantısı hakkında bilgi veren Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “gerçekleştirilen video konferansta Kurum hedeflerimiz ve 100 günlük eylem planımıza ilişkin değerlendirmelerde ve görüş alış verişinde bulunuldu” dedi.

Yıldız, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 günlük Eylem Planı çerçevesinde İŞKUR olarak hizmetlerimizin artırılması ve özellikle “Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü(MEGİP) “ ve “Dijital Ekonominin İhtiyaçlarını Karşılayacak Nitelikli İşgücünün Yetiştirilmesine Yönelik Eğitimlerin Düzenlenmesi(Geleceğin Meslekleri)” hakkında belirlenen hedeflere ulaşmada, çalışmaların hızlandırması gerektiği vurgulandı. Genel Müdürümüz Uzunkaya, özel politika gerektiren grupların istihdamın artırılması ve aktif işgücü programlarımızla, istihdam teşviklerimizle ve diğer hizmetlerimizle sahada daha aktif olunması gerektiği 100 günlük eylem planı çerçevesinde önümüzdeki haftadan itibaren çalışmalara hız verilmesi gerektiğini ifade etti” diye konuştu.

Yıldız, “İl Müdürlüğü olarak MEGİP kapsamında İl Çalışma Gurubu oluşturduk. TSO Başkanlığı üyelerine ve Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işverenlerimize Turizm Otelcilik Uygulama Otelinde tanıtım semineri gerçekleştirdik. Ayrıca Geleceğin Mesleklerinin tanıtımı hakkında Bozok Teknopark yetkilileri ile bir araya gelerek bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdik” dedi.

Yıldız, “Asıl gayemiz, özel sektörün aradığı nitelikli işgücünü yetiştirmek ve bu insanları işgücü piyasasına kazandırmaktır, hizmetlerimizin kalitesini daha ileriye taşımak için titizlikle çalışmalarımıza devam etmekteyiz, vatandaşlarımızın kurumun hizmetlerden azami ölçüde yararlandırılması için çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Elde edilen başarılarla yetinmeyerek İŞKUR’u en iyi noktaya taşımak gayretindeyiz. Yeni projeler ve çalışmalarla ilimizde iş arayan her kesimin derdine derman olmak için çalışmalarımıza azimle devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM