• DOLAR
  %0,08
 • EURO
  %-0,55
 • ALTIN
  %0,45
 • BIST
  %-0,15
İŞKUR’la Engelleri Aştı

İŞKUR’la Engelleri Aştı

50 Bin TL’lik hibe desteği alan engelli vatandaş, 4 tane büyük baş hayvan satın alarak faaliyetine başladı ve aldığı bu ineklerden elde ettiği sütü satarak hem geçimini sağladı hem de diğer giderlerini karşıladı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Kendi işinin patronu olmak isteyen engelli vatandaşlarımız İŞKUR’un hibe desteğinden faydalanması için öncelikle Girişimcilik Belgesi almaları gerekir. Kurumun sağladığı destek ile engelli vatandaşların önündeki iş kurma engelleri ortadan kalkıyor, iş kurma hayalleri de gereceğe dönüşüyor” dedi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İŞKUR’un engelli vatandaşların hazırladığı Projelere verdiği 50 Bin TL’lik hibe desteğinden faydalanan engelli vatandaşları ziyaretleri sürüyor.

Yıldız, Çayıralan İlçesine bağlı köyde oturan Ayhan Yalçındağ adlı engelli vatandaşı ziyaret etti.

İŞKUR’un işbirliğinde düzenlenen Girişimcilik Eğitim Programına katılıp Girişimcilik Belgesini alan vatandaşın Sütçülük üzerine hazırladığı Proje Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan komisyonca kabul edilerek hibe desteği verildi.

Konu hakkında bilgi veren Yıldız, “Engelli vatandaşımız aldığı bu hibe desteği ile 4 tane büyük baş hayvan satın alarak faaliyetine başladığını ve aldığı bu ineklerden elde ettiği sütü satarak hem geçimini sağladı hem de diğer giderlerini karşıladığını belirtti. Hibe desteği alan bu vatandaşımız İŞKUR’un engellilere sağladığı bu imkânın engelliler için bir umut kaynağı olduğunu vurgulayarak destek için teşekkür etti” dedi.

Yıldız, Kurumun sağladığı bu destek ile engelli vatandaşların önündeki iş kurma engelleri ortadan kaldırılarak, engelli vatandaşların iş kurma hayallerini gereceğe dönüştürmeye devam edeceğini söyledi.

Yıldız, kendi işinin patronu olmak isteyen engelli vatandaşların İŞKUR’un hibe desteğinden faydalanması için öncelikle Girişimcilik Belgesi almaları gerektiğini söyledi.

Yıldız, “Açılacak Girişimcilik kurslarına katılıp belgelerini alan engelli vatandaşlarımız projelerini hazırlayarak başvuru dönemlerinde İl Müdürlüğümüze teslim etmeleri gerekir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM