• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %1,11
 • ALTIN
  %0,73
 • BIST
  %1,17
İŞKUR’un Hizmetleri Sürüyor

İŞKUR’un Hizmetleri Sürüyor

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, iş arayan ve işverenlere verdiği hizmetlerle birlikte okullarda da meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilere yönelik hizmetlerini sürdürüyor.

                Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, kendi işinin patronu olmak isteyen ancak gerekli maddi imkana sahip olamayan vatandaşlar için devletin verdiği desteğin alınması adına gerekli olan ‘Girişimcilik Eğitim Programları’ düzenlediklerini ayrıca meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilere yönelik hizmetlerin de devam ettiğini söyledi.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü personelleri çeşitli okulları ziyaret ederek kurum hizmetleri hakkında bilgi verdiler.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Kurumumuzun iş arayan ve işverenlere verdiği hizmetlerle birlikte okullarda da meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilere yönelik hizmetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Yıldız, bu kapsamda İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanlarının Akdağmadeni ilçesinde bulunan çeşitli okulları ziyaret ettiğini ifade etti. Ziyaretlerde Okul Müdürleri ile bir araya gelen İş ve Meslek Danışmanları Kurum hakkında bilgiler vererek meslek seçme aşamasında bulunan öğrencilere verilecek seminerler hakkında görüş alışverişinde bulundular. Meslek seçme aşamasında bulunan ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerine yönelik seminerler verileceğini ifade eden Yıldız tüm öğrencilerimize ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu

“İŞKUR’dan Girişimcilik Programı”

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çayıralan Belediyesi arasında işbirliği kapsamında Girişimcilik Programı düzenleniyor.

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “Kendi işinin patronu olmak isteyen ancak gerekli maddi imkana sahip olamayan vatandaşlarımız için devletimizin verdiği desteğin alınması adına gerekli olan Girişimcilik Eğitim Programları düzenliyoruz” dedi.

Yıldız, bu kapsamda Çayıralan Belediyesi ile işbirliği kapsamında düzenlenen 11 kişilik Girişimcilik Eğitim Programının bugün başladığını ifade etti.

Yıldız, “Program kapsamında Girişimci adaylarına iş fikri geliştirme, pazarlama stratejileri, üretim planlaması, yönetim planlaması vb. konularda eğitimler verilerek kendi işlerini kurabilecek duruma geliyorlar” açıklamasında bulundu.

Yıldız, bu programın kendi işini kurmak isteyen girişimci adayları için büyük bir fırsat olduğunu ifade ederek, adaylara kurmayı planladıkları yeni işlerinde başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM