• DOLAR
  13,3869
  %-0,28
 • EURO
  15,1954
  %-0,32
 • ALTIN
  790,38
  %-0,62
 • BIST
  2.048,01
  %0,29
İŞKUR’un İstihdama Desteği Sürüyor

İŞKUR’un İstihdama Desteği Sürüyor

Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği kapsamında, birçok teşvik ve desteklerin bulunduğunu belirten Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yıldız; “Bunlardan bir tanesi de İşbaşı Eğitim Programı. Bu program işsiz vatandaşlarımız için büyük bir fırsat. İş başvurularında, mülakat sürecinde iş tecrübesinin etkisi olduğu bilinmekte olup bu program sayesinde vatandaşlar program sonunda hem bir mesleği olacak hem de işgücü piyasasında deneyim sahibi olacak. katılımcılara program süresince günlük 61.65 TL ödenecek, genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından ödenecek” dedi.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sidaş Gıda ve Ambalaj Sanayi Ticaret Anonim Şirketi işbirliği kapsamında İstihdam Garantili 23 kişilik İşbaşı Eğitim Programı sözleşmesi imzalandı.

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, “Yozgat’ta işsizliğin önlenmesi amacıyla başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Yıldız, Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği kapsamında, birçok teşvik ve desteklerin bulunduğunu söyledi.

Bunlardan bir tanesinin de İşbaşı Eğitim Programı olduğunu kaydeden Yıldız, bu program işsiz vatandaşlar için büyük bir fırsat olduğu bilinciyle, eğitim sürecinin verimli geçirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

İş başvurularında, mülakat sürecinde iş tecrübesinin etkisi olduğu bilinmekte olup bu program sayesinde vatandaşların program sonunda hem bir mesleği olacak hem de işgücü piyasasında deneyim sahibi olacağına değinen Yıldız, program sonunda mezun olan katılımcıların sertifikalı bir mesleği olup işgücü piyasasına daha emin adımlar atacaklarını aktardı.

Yıldız, katılımcılara program süresince günlük 61.65 TL ödenecek olup genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından ödeneceğini de sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM