• DOLAR
  %0,51
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %0,63
 • BIST
  %1,60
İŞKUR’un İstihdama Katkısı Sürüyor

İŞKUR’un İstihdama Katkısı Sürüyor

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü istihdama yönelik destekleri devam ediyor.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Mesleki Eğitim Kursları aracılığıyla işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan mesleklerde nitelikli personel ihtiyacını karşılamaya devam ettiklerini ve bu sebeple Mesleki Eğitim Kurslarına önem verdiklerini söyledi.

Yıldız, “İstihdam Garantili kurslarımızda kursiyerlere günlük 35TL, istihdam garantisiz kurslarımızda ise günlük 25TL cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca tüm kursiyerlerimizin kurs süresince Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Meslek Hastalığı sigorta primlerini de İŞKUR olarak bir karşılıyoruz” dedi.

 

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü istihdama yönelik destekleri devam ediyor.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, işbirliği içerisinde kursların açılmaya devam ettiğini söyleyerek, önümüzdeki günlerde başlayacak olan kurslar hakkında bilgi verdi.

Yıldız, Yerköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile 18 kişilik Bilgisayar İşletmenliği ve 15 kişilik Kaya Tuzu İşleme kursları açılacağını, Yozgat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile 36 kişilik Bilgisayar İşletmenliği ve 20 kişilik Düz Dikiş Makineci mesleklerinde Mesleki Eğitim Kurslarının açılacağını ifade etti.

Yıldız, “Mesleki Eğitim Kursları aracılığıyla işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan mesleklerde nitelikli personel ihtiyacını karşılamaya devam ediyoruz, bu sebeple Mesleki Eğitim Kurslarına önem veriyoruz” dedi.

İşgücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde kursların açılmaya devam edeceğinin bilgisini veren Yıldız, vatandaşlara kurslardan yararlanmaları için çağrıda bulundu.

Ayrıca; Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Sarıkaya ilçesinde bulunan Ayaz Tekstil ile İstihdam Garantili Kadın Giysileri Dikimi ve Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile de bayanlara yönelik Tel Kırma Nakışçısı mesleklerinde Mesleki Eğitim Kursları açacak.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, “İl Müdürlüğü olarak kurs çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi.

Yıldız, işgücü piyasasından gelen talepler doğrultusunda Sarıkaya’da yerel bir firma ile işbirliği kapsamında 15 kişilik istihdam garantili Kadın Giysileri Dikim Elemanı mesleğinde kurs açtıklarını dile getirdi.

Yıldız, “bununla birlikte Çayıralan ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile bayanlara yönelik olarak 25 kişilik Tel Kırma Nakışçısı mesleğinde kursumuz açılacaktır” ifadesini kullandı.       İstihdam Garantili/Garantisiz kurslarla işgücü piyasasına destek olduklarını ifade eden Yıldız, Mesleki Eğitim Kurslarının kursiyerler için büyük bir fırsat olduğunu söyledi.

Kurslar hakkında bilgi vermeye devam eden Yıldız, “İstihdam Garantili kurslarımızda kursiyerlere günlük 35TL, istihdam garantisiz kurslarımızda ise günlük 25TL cep harçlığı veriyoruz. Ayrıca tüm kursiyerlerimizin kurs süresince Genel Sağlık Sigortası ve İş Kazası Meslek Hastalığı sigorta primlerini de İŞKUR olarak bir karşılıyoruz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM