• DOLAR
  %0,07
 • EURO
  %-0,66
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-1,35
“İSLAM BİR NİMETTİR”

“İSLAM BİR NİMETTİR”

PROF. DR. ERBAŞ; “İSLAM BİR NİMETTİR”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, Bugün batı toplumların ürettiği ilimin faydadan çok zarar verdiğine dikkat çekerek, “Batı toplumları ilmi insanlığın huzuru için değil onları sömürmek için kullanıyor. İslam felsefesinin hikmeti ise insanlığın huzuru ve mutluluğu üzerine inşa edilmesidir. İşte bu İslamin bir mucizesidir. İslam bir nimettir” dedi.

Bir dizi ziyaret, temel atma ve açılış merasimleri dolayısıyla Yozgat’a gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş,  “İslam’ın Rehberliğinde Bilgiden Bilince” konulu konferansta üniversite öğrencileri ile buluştu.

Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konferans öncesi selamlama konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  üniversitenin genel durumu hakkında bilgiler verdi.

Rektör Prof. Dr. Karadağ, şunları söyledi.

“Üniversitelerimiz  ana işlevi olan eğitim-öğretim süreçlerini başarılı ve verimli bir şekilde yerine getirerek  geleceği imar edecek iş insanlarını ve bilim adamları yetiştirmeye devam ediyor.  Bu sorumluluğu taşırken bir taraftan da üniversitenin ana omurgası olan bilimsel çalışmalar konusunda da Yozgat Bozok Üniversitesi “Kararlılıkla, Başarıya…” sloganıyla marka bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

“İslam’ın Rehberliğinde Bilgiden Bilince” konulu konferansında konuşan  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise, Üniversiteler evrensel bilginin üretildiği yerler olduğunu dile getirerek, “Bilgiyi kim üretirse üretsin üretenin kim olduğunun önemi olmadan insanlığın hayrına kullanılması noktasında önem atfeder. 24 bin üniversite öğrencisinin olması Yozgat Bozok Üniversitesi için ne büyük kazanım ve zenginlik. Dünyada bizim öğrencilerimiz kadar nüfusu olan 153 ülke var. Bu, ülke adına da çok büyük bir  zenginlik” şeklinde konuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak gençleri odak alarak çalışmalar yürüttüklerini dikkat çeken Prof. Dr. Erbaş: “Gençlere yönelik hizmetler üretmek gençlerin sorunlarına eğilmek ve gençlerimize rehber olmak temelli hizmetler üretiyoruz. Sizler ülkenin, milletin ve ümmetin geleceğisiniz. Bizler sizlere ne kadar iyi rehberlik yaparsak sizler de talip olduğunuz ilimlerle bu ilmi daha iyi yerlere taşıyacaksınız” dedi.

Bugün batı toplumların ürettiği ilimin faydadan çok zarar verdiğine dikkat çeken Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş, “Batı toplumları ilmi insanlığın huzuru için değil onları sömürmek için kullanıyor. İslam felsefesinin hikmeti ise insanlığın huzuru ve mutluluğu üzerine inşa edilmesidir. İşte bu İslamin bir mucizesidir. İslam bir nimettir. Bu nimeti en güzel şekilde öğrenmek, öğretmek ve yaşamak hepimize nasip olsun inşallah” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM