• DOLAR
  %0,13
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %-0,28
 • BIST
  %2,70
İŞLETMELERE SANAYİ SİCİL UYARISI!

İŞLETMELERE SANAYİ SİCİL UYARISI!

Yıllık İşletme Cetvelinin Son Verilme Tarihinin 30 Nisan 2019 olduğu uyarısı yapıldı.

Yozgat Valiliği Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 5’inci maddesi gereği, Sanayi Sicil Belgesine sahip işletmelerin, her takvim yılı başından itibaren ilk dört ay içerisinde (01 Ocak’tan 30 Nisan sonuna kadar) bir önceki yıla ait Yıllık İşletme Cetvelini vermeleri gerektiği bildirildi.

Buna göre, İl genelinde bulunan Sanayi Sicil Belgeli işletmelerin 01 Ocak – 30 Nisan 2019 tarihleri arasında 2018 yılı faaliyetlerinin yer aldığı Yıllık İşletme Cetvellerini, e-Devlet kapısı veya Bakanlığın (http://sanayisicil.sanayi.gov.tr) internet adresine giriş yaparak Sanayi Sicil Bilgi Sistemi üzerinden elektronik ortamda vermeleri gerektiği belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Yıllık işletme cetvelini her-yıl Nisan ayı sonuna kadar vermeyen işletme sahiplerine, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu’nun 9’uncu maddesi gereğince idari para cezası uygulanacaktır. Diğer taraftan, Sanayi Sicil Belgelerinin belge tarihi itibariyle iki yılda bir vize ettirilmesi zorunludur.

Bu nedenle Yıllık İşletme Cetveli verecek olan firmaların, belgelerinin vize tarihi gelmiş ise, vize işlemleri için belge aslı ve tanzim edilen yıllık işletme cetveli ile birlikte İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunması gerekmektedir.

Yasal yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve herhangi bir mağduriyete sebebiyet verilmemesi açısından, gereken hassasiyetin gösterilmesi, tereddüde düşülmesi halinde, Yozgat Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM