• DOLAR
  %0,73
 • EURO
  %-0,26
 • ALTIN
  %-0,69
 • BIST
  %3,13
İŞTE TÜRK İNSANI’NIN YARDIMSEVERLİĞİ

İŞTE TÜRK İNSANI’NIN YARDIMSEVERLİĞİ

Elini çekiçle yaralayan yaşlı vatandaşın durumuna duyarsız kalmayan İlçemize bağlı Yenipazar Kasabası’nda Belediyesi personeli Türk insanının yardımseverliğini bir kez daha gösterdi. Yaşlı vatandaşın elini pansuman eden, ayrıca özel aracı ile evine bırakan Sait Eroğlu’nun bu yaklaşımı Türk halkının ne kadar yardımsever olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

YAŞLI VATANDAŞA BELEDİYE ŞEFKATİ

İlçemize bağlı Yenipazar Beldesi’nde elini çekiçle yaralayan yaşlı vatandaşın imdadına belediye personeli koştu. İlk müdahaleyi yapan belediye personeli gönüllere dokundu.

Yenipazar Beldesi’nde 70 yaşındaki bir vatandaş elini çekiçle yaraladı. Yaralı vatandaşa ilk müdahaleyi ise Yenipazar Belediyesi’nde çalışan Sait Eroğlu yaptı.

Edinilen bilgilere göre, yaşlı vatandaş evinde çalışırken, biran dikkatsizliği nedeniyle çekici eline vurdu. Canı yanan ve parmağı hafif şekilde yaralanan yaşlı vatandaş beldede bulunan sağlık ocağına gitti. Mesai saatinin sona ermesi dolayısıyla Sağlık ocağının kapalı olduğunu gören vatandaş acı içinde yardım bekledi.

BELEDİYE’YE HABER VERDİLER

O esnada Yenipazar Belediyesinin bel kemiği olan belediye personeli Sait Eroğlu, durumdan haberdar oldu. Özel aracı ile yaşlı vatandaşa ulaşan Eroğlu, burada ilk müdahaleyi yaparak, parmağından hafif şekilde yaralanan vatandaşın yarasını sardı.

Belediye’ye verdiği hizmet ve katkıların yanısıra ilk yardım müdahalesi ile gönüllere dokunan belediyenin vefa sorumlusu Eroğlu, daha sonra yaşlı vatandaşı aracı ile evine bıraktı, vatandaşın hayır duasını aldı.

Eroğlu’nun müdahale ettiği vatandaşın sağlık durumunun ise iyi olduğu öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM